• Новак
HTVRONT Пурпурна преносот на Топлината Винил Пакет - 10 Листови (12 x 12) Виолетова HTV Винил, Железо на Винил за Т-Маица, Лесно да се Намали & Плевел за Топлинска Винил Дизајн

HTVRONT Пурпурна преносот на Топлината Винил Пакет - 10 Листови (12 x 12) Виолетова HTV Винил, Железо на Винил за Т-Маица,

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

【ЛЕСНО CUT & ПЛЕВЕЛ и ТРАНСФЕР】Пурпурна htv е тенок со одличен димензионална стабилност и многу добро сечење апликација карактеристики, така што се' е лесно да се намали со повеќето сечење машини.можете да ја исечете и плевел лесно преку дизајни само право.На СТП железо на винил е осетлива на температура и притисок, што може да биде топлина пренесени на било т-маица лесно.Беспрекорно се интегрира со повеќето сечење машини. 【ПРЕМИУМ ЕКО МАТЕРИЈАЛ & ТРАЈНИ】Пурпурна htv винил е растеглив и издржливи, направен од професионална одделение полиуретан (СТП) мек материјал, Нашите преносот на топлината винил листови материјал е многу тенок, лесен за ракување, еколошки, безбедно да се носат, многу погодни за украсување на децата облека и додатоци. 【СОВРШЕН HTV ГОЛЕМИНА】за Разлика од другите пурпурна преносот на топлината винил 12 x10".Пурпурна железо на винил мерка 12" × 12" пред-намалување на големината се совршени за најпопуларниот сечење душеци и лесен и удобен за да се намали во различни големина на уметноста дизајни или логоа или букви.голема големина и не само што им овозможува да се чувствуваат слободни да дизајн, но исто така може да се избегне повеќе отпад, може да се намали за да се вклопи во вашиот дизајн. 【МАТ БОИ & ШИРОКО се КОРИСТИ】Нашите пурпурна железо на винил вклучува не само најпопуларните мат бои, но, исто така, вклучуваат тефлон лист, лесно да се реши проблемот на изборот на тежина.Вашиот DIY т-маица, која се користи за нашите пурпурна htv bunlde, направи да се издвоите од толпата. 【ОДЛИЧЕН ПОДАРОК】 Нашите пурпурна htv преносот на топлината винил е добар избор за Божиќ, ноќта на Вештерките и годишнини подарок за вашето семејство или љубовник.Ние стоиме со одличен квалитет и флексибилност на нашите htv пакет.Ако не сте 100% задоволни со htv винил, ве молиме да бидат слободни да контакт.Во пакетот се вклучени Настава упатство е големо купување за htv почетник.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста