• Новак
UNBGTXE SZQ-Индустриски TZ-3103 XTZ-3103 IP67 4 Жица Ролери Лост Клипот Граница Вклучите SPDT НЕМА+NC Бакарна Жица 3 Метри П-јас

UNBGTXE SZQ-Индустриски TZ-3103 XTZ-3103 IP67 4 Жица Ролери Лост Клипот Граница Вклучите SPDT НЕМА+NC Бакарна Жица 3 Метри

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Тип На Прекинувач : Микро Прекинувач.Карактеристики : Еден.Материјал : АЛУМИНИУМ.Број на модел : XTZ-3103. Спецификација : Име на Производ : Ограничување Switch Model : TZ-3103 Actuator Тип : Ролери Клипот Type Rated Напон : AC-15 : 5 A 250 VDC-12 : 2 A 30 VContact Конфигурација : COM-Црно, КООРДИНАТОР-Црвено, НЕ-Бели, E-Зелена/Yellow Wire Должина : 3 MBody Големина : 48.5 x 40 x 16mm (L*W*T)Монтажа Дупка Големина : 5.2 mm (Д)Монтажа Дупка Растојание : 25mm The ролери клипот може да се управува во широк спектар од вработување на cam, Куче, цилиндар, или помошни actuator.Позиција откривање на точноста е на високо ниво.Оперативни Карактеристики : НА max. : 1800gf (17.76 N) RF мин. : 450gf (4.41 N)за ВОНРЕДНИ max. : 1.8 mm OT мин. : 3mm MD max. : 0.2 mm OP : 34.3+/-1mm Description : Двојно коло граница вклучите со изгради-во двоен полињата за механизам.Алуминиум легура школка, силна и hightly цврста градба.Непречено функционирање со highter OT.Prewired дизајн.Оваа Граница Вклучите може да се широко се користат во разни механички да ја следи позицијата на подвижни делови на машини и контрола коло и помошни коло за терминал граница заштита.

Декларирани спецификации

Product Name:
Limit Switch
Model:
TZ-3103
Actuator Type:
Roller Plunger Type
Rated Voltage:
AC-15:
5A 250V
DC-12:
2A 30V
Contact Configuration:
COM-Black, NC-Red, NO-White, E-Green/Yellow
Wire Length:
3M
Body Size:
48.5 x 40 x 16mm (L*W*T)
Mounting Hole Size:
5.2mm (D)
Mounting Hole Distance:
25mm
The roller plunger can be operated in a wide range by employing a cam, Dog, cylinder, or auxiliary actuator. :
Position detection accuracy is high. :
Operating Characteristics:
OF max.:
1800gf (17.76N)
RF min.:
450gf (4.41N)
PT max.:
1.8mm
OT min.:
3mm
MD max.:
0.2mm
OP:
34.3+/-1mm
Description:
Double circuit limit switch with build-in double reed mechanism. :
Aluminium alloy shell, strong and hightly rigid construction. :
Smooth operation with highter OT. :
Prewired design. :
This Limit Switch can be widely used in various mechanical to monitor the position of moving parts of machines and control circuit and auxiliary circuit for terminal limit protection. :

Комплементите на стоката

Веста