• Новак
Melissa & Даг Животни Џамбо Knob Дрвени Загатки Set - Риба и домашни Миленици

Melissa & Даг Животни Џамбо Knob Дрвени Загатки Set - Риба и домашни Миленици

Оценка на стоката:
DEN 570.96

Достапност
Производот е достапен

Два 3-парче дрвени џамбо knob загатки.Куќа Миленици карактеристики симпатична куче, маче, и птица во куќа во облик на загатка одбор.Риба Сад карактеристики на рибите, желка, и рак во fishbowl во облик на загатка одбор.Парчиња имаат лесен-зафат копчиња и појавување на фотографии под.Опис на производот Земи на овие совршен првиот загатки!Секој екстра-дебели дрвени загатка има три парчиња со лесен-за-фатете дрвени копчиња кои одговараат само десно во мали раце.Три омилени домашни миленици да живеат во атмосфера сина куќа загатка одбор (Миленици) и риба, желка и рак седат во fishbowl во облик на загатка одбор.Полна боја, појавување слики се појави под секое парче.Џамбо knob загатки се голема активност за да се поттикне рака-око координација и визуелна перцепција вештини.Од Производителот Од класични дрвени играчки да занаети, претендираат да играат и игри, Melissa & Даг производи обезбеди launch pad да се запали имагинација и чувство на чудење на сите деца, па тие може да се открие себеси, своите страсти, и нивната намена.Од компанијата основање повеќе од 25 години, Melissa & Даг постојано се доставени иновативни производи кои се инспирираат отворени размислување, ги охрабри децата да гледаат нови можности, и нудат Безброј Начини на Игра.Тоа е дел од една поголема визија за да се Врати во Детството.Бидејќи со давање на децата вистинско детство со простор и слобода да истражуваат нивниот свет, ние им даде на патот кон остварување на нивниот целосен потенцијал!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста