• Новак
PISIQI Коленото Компресија Влошки Долга Нога Ракав Подготвуваат Заштита за Кошарка, Фудбал & Одбојка (2 Ракави)

PISIQI Коленото Компресија Влошки Долга Нога Ракав Подготвуваат Заштита за Кошарка, Фудбал & Одбојка (2 Ракави)

Оценка на стоката:
DEN 391.20

Достапност
Производот е достапен

КОЛЕНОТО КОМПРЕСИЈА РАКАВИ МАТЕРИЈАЛ : Коленото ракави(2 парчиња) понуди премиум мекост и wicking способност користејќи еластичен полиестер ткаенини.ДИЗАЈН : Убаво изработка, со саќе подлога дизајн за заштита на ногата од несреќа, како и со анти лизга бенд, нема лесно да падне.НОГА ЗАШТИТА : Продолжен Нога должина на Ракав за подобро се вклопуваат како и додаде заштита против намалувањата и гребнатини, намалување на chafing, триење & иритација на кожата.ИЗБЕГНУВАЊЕ на СУДИР : Посебни хексагонална саќе подлога шок апсорпција PEF, ефикасно да се спротивстави на влијанието на сила, да се избегне да се повреди од надворешен притисок, совршен во ублажување и дисперзија шокови.ПОГОДНИ СПОРТОВИ : коленото заграда е дизајниран за кошарка, фудбал, бејзбол, хокеј, одбојка, уметничко лизгање, велосипедизам, качување, лакрос, макбаскет, голф, фудбал итн.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста