• Новак
Магијата на Одлуки На Rattleback, Физика Играчка, Вистински Метални Легури Collector ' s Edition

Магијата на Одлуки На Rattleback, Физика Играчка, Вистински Метални Легури Collector ' s Edition

Оценка на стоката:
DEN 599.28

Достапност
Производот е достапен

Вистински метални легури изградба.Collector ' s edition врти физика играчка.Нема вештина или фокусничество е потребно.Образовни забава за сите.Пркоси на законите на природата и на конзервација на аголна импулс.Една од најпознатите едноставен, но интересна реквизити во магија.Спин на лентата правец на стрелките на часовникот и да се види тоа штракаат назад..полу-ellipsoidal Rattleback пркоси на законите на природата и на конзервација на аголна импулс.На собирачите на одделение врти кинетички физика биро играчка на највисоката цел.Епски канцеларија подарок за вашите омилени шеф или свој колега.Наука наставниците и професорите ќе се восхитуваат во стравопочит со ова се врти физика играчка.На Rattleback создава една од најпознатите необјаснива појави во светот на магијата и наука дека волшебниците и може да се подигнат на нивните перформанси предност.Магијата на Одлуки сега нуди уредот дека ќе го убеди било публика ќе може да го контролира објект движења со ништо повеќе од огромната моќ на вашиот ум.Направен во високо-квалитетни метални легури да се донесе вашата презентација да на следното ниво.Уредот ќе се свртат контра-стрелките на часовникот со леснотија, не за разлика од врвот.Откако ќе се обиде да се лулаат него насока на стрелките на часовникот, иако, ќе бидеме сведоци на спин-пресврт.Мал уред ќе штракаат до тоа доаѓа до целосна стоп и да ја менува својата насока.Античките играчка која е исто така познат како Celt, Селтик Камен, Wobble камен или ellipsoid врти врвот пркоси на физиката и е волшебно луѓето од сите возрасти за векови.Дали сте подготвени да ги користат неговите mystifying моќ да плени народ за векови за да се дојде?Цврста метална конструкција обезбедува подобрена сетилен фидбек за АДХД и аутизам спектар посебни потреби.Металик флеш, рефлективна површина.Благотворно ASMR звуци.Fidget енергија фокус врвот играчка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста