• Новак
Skunk2 Трки 309-05-1030 Алфа Серија Сребро 66mm Гас Тело за Хонда, B, D, H, F-Серијата Мотори

Skunk2 Трки 309-05-1030 Алфа Серија Сребро 66mm Гас Тело за Хонда, B, D, H, F-Серијата Мотори

Оценка на стоката:
DEN 3056.16

Достапност
Производот е достапен

Прецизност Умре-Фрлија Алуминиум.Влезот 66mm.Компатибилен w/ OEM Гас Кабел.Прецизно Изработени Месинг Гас Плоча.Запечатени Топката Лежишта за Непречено Функционирање.Вклучува Нови Гас Тело Заптивка и Хардвер & Неактивен Прилагодување Завртки за Фино Подесување.Одговара На Хонда B/D/F/H Серија Мотори Рачен Менувач Само.Skunk2 е горд да се воведе 66mm Алфа Серија Гас Тело за Хонда B16/ B17/ B18/ B20/ D15/ D16/ F20/ F22/ F23/ H22 и H23 мотори во своите ексклузивни, парична казна застрелан-разрушен површина.Skunk2 е Алфа Серија Гас Тело е наменета да се користи со Skunk2 е Про Серија Доза Водот како и ОЕМ и други резервни доза водот за топ-на коњски сили и вртежен момент добивки преку максимизирање на моторот струење, сите на конкурентна цена.Поголем гас телото е клучна за производство на дополнителна енергија во текот на powerband на изменети мотори со зголемување на струење барања и Skunk2 е 66mm Алфа Серија Гас Тело испорачува!Запечатени топката лежишта, точност машински гас плоча и усовршуваа преголеми понесе insures непречено функционирање на повеќето агресивни природно aspirated и принудени индукција апликации.Карактеристики : Прецизност Умре-Фрлија Алуминиум парична Казна Застрелан-Разрушен Површина Прецизност Машински Месинг Гас Плоча Компатибилен w/ OEM Гас Кабел Запечатени Топката Лежишта за Непречено Функционирање Нови Гас Тело Заптивка и Хардвер Неактивен Прилагодување Завртки за Фино Штелување Fitment : 1990 - 1997 Година, Хонда Спогодба (2.4 L DX/LX/EX/SE) 1992 - 2000 Хонда Граѓански (1.6 L DX/EX/GX/HX/LX/Si) 1993 - 1997 Хонда Del Sol (1.6 L S/Si/VTEC) 1992 - 2001 година Хонда Прелудиум (2.2 L База/SH Тип) 2000 - 2009 година, Хонда S2000 (2.2 L F22 C) 1990 - 2001 Акура Интегра (1.8 L ГШ/ГШ-R/LS/Type R) ЗАБЕЛЕШКА : Поради Поголем Дијаметар..Мора да се Користи Skunk2 Про Серија Доза Цела или да се Направи Корекција за да Доза Цела Гас Тело Прирабница за да Одговара Понесе и Задржи IAC (во Празен Воздушен Контрола) Усвојување Посебна.Не се компатибилни со B18 C ГШ-Р доза колектор.Не се компатибилни со D Серија мотори кој надолу-проток доза водот.Рачен Менувач Само.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста