• Новак
Супер Смазка 83110 Метал Protectant & Корозија Инхибитор, Проѕирни Јасно

Супер Смазка 83110 Метал Protectant & Корозија Инхибитор, Проѕирни Јасно

Оценка на стоката:
DEN 2016.00

Достапност
Производот е достапен

NSF регистрирани храна одделение лубрикант, отценети H1 за случајни контакт со храна.Ги исполнува поранешниот usda (H1) упатствата.Храна одделение, чиста.Синтетички.Чисти и продира.Вози надвор влага.Супер Смазка метал protectant и отпорност на пригушницата е синтетички, продорен масло, кое обезбедува долгорочна заштита од корозија.Тој е дизајниран да се создаде влага displacing бариера која го штити против ' рѓа и корозија на челик, алуминиум и други метални површини.Супер Смазка метал protectant и отпорност инхибитор продира тешко да се ПОСТИГНЕ места, додека оставајќи заштитна фолија за да се помогне во спречување на идните rusting или корозија.Се применуваат Супер Смазка метал protectant и отпорност инхибитор пред чување или превозот опрема за зачувување и заштита од топлина и влажност во текот на неповолни услови.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста