• Новак
SHYPT 107 Јазици Реално Време Превод Smart Гласовен Преведувач WiFi+GPS+BT Повеќејазична Преведувач за Патување Состанок Висока Точност (Боја : Сребро Сив)

SHYPT 107 Јазици Реално Време Превод Smart Гласовен Преведувач WiFi+GPS+BT Повеќејазична Преведувач за Патување Состанок

Оценка на стоката:
DEN 12561.12

Достапност
Производот е достапен

Супер силни метални текстура, силен визуелен ефект.Quad-core-со голема брзина на ПРОЦЕСОРОТ + поголем капацитет на меморија, непречено функционирање. 2.4 инчен IPS HD retina екранот, АМО еден допрете, удобен операција.Голем број на практични сценарија, деловни патувања во странство, странски оброци, на странски трговски, хотел провери и така натаму.Поддршка конекција за Wi Fi мрежа, Wi Fi+GPS+БТ е целосно функционална.Супер силни метални текстура, силен визуелен ефект.Quad-core-со голема брзина на ПРОЦЕСОРОТ + поголем капацитет на меморија, непречено функционирање.2.4 инчен IPS HD retina екранот, АМО еден допрете, удобен операција.Голем број на практични сценарија, деловни патувања во странство, странски оброци, на странски трговски, хотел провери и така натаму.Поддршка конекција за Wi Fi мрежа, Wi Fi+GPS+БТ е целосно функционална.107 јазични преводи, 9 јазици поддршка присутен превод, 43 јазици поддршка фото превод.Опкружувачки звук мултимедијални квалитет на звукот, голем капацитет на батеријата.Правилниот изговор во реално време, подобрување на мојот јазик способност во конкретната средина, учење, без грижи.Карактеристики : Материјал : Метал, ABSSize : За 125x53.6x12.6mm Motherboard хардвер : ПРОЦЕСОРОТ платформа : SF 6739 V/WAZASoftware систем : За Android 6.0 Меморија : (8+1) GBSIM Картичка/ТФ-Картичка : No Audio : Надворешниот К class Wi Fi : 2.4 G една фреквенција 802.11 a/b/g/n BT : V2.1+EDR/V3.0+ХС/V4.0 LEGPS : GPS, ГЛОНАСС/GPS, BEIDOUUSB : Микро 5 Pin, USB2.0 OTG : Не support Headphone грло : Bluetooth слушалки се available Peripheral хардвер : LCD : 2.4 240*320/IPSTP : G+F еден допрете, 3 D shape Proactive : Не Support Back камера : 500 M БОЛЕСТ autofocus Flashlight : Не support Speaker : Дијаметар 22 BOX говорник, 2.0 W, мултимедијални опкружувачки звук speaker Microphone : Силикон микрофон, двоен микрофон бучава reduction Battery : Полимер 1550 m Ah Structural господар дел : Главна случај : Алуминиум легура CNC обработка molding Decorative случај : Висока јачина PC инјектирање molding Package се Вклучени : 1 x Translator1 x Податоци Cable1 x manual Note : 1. Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.2. Ве молиме овозможи 0.5-2 cm разлики поради прирачник за мерење.Се должи на разликите помеѓу различни монитори, сликата не може да се одрази.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста