• Новак
Тенок Филм Сила Сензор, MD30-60 Тенок Филм Притисок Сензор Сила Сензор 0~30KGR. Дијаметар 30мм

Тенок Филм Сила Сензор, MD30-60 Тенок Филм Притисок Сензор Сила Сензор 0~30KGR. Дијаметар 30мм

Оценка на стоката:
DEN 230.16

Достапност
Производот е достапен

Флексибилни сензорот има карактеристики на флексибилни ултра-тенок, и екстремна брзина на одговор, итн.Водоотпорен и притисок чувствителни двојна функција.Овој притисок сензорот има карактеристика на висока стабилност и долг животен век.Високо чувствителните флексибилни нанометри материјали може да се реализира високо чувствителни откривање на притисок.Примена : smart home, автомобилската електроника, нова енергија.Карактеристики : флексибилен сензорот има карактеристики на флексибилни ултра-тенок, и екстремна брзина на одговор, итн.Водоотпорен и притисок чувствителни двојна функција на Оваа притисок сензорот има карактеристика на висока стабилност и долг животен век Високо чувствителни флексибилни нанометри материјали може да се реализира високо чувствителни откривање на притисок.Примена : smart home, автомобилската електроника, нова енергија, Кога сензорот детектира надворешен притисок, отпорот на сензорот ќе се промени.Притисок сигнал може да биде претворена во соодветните електричниот сигнал на излез со користење на едноставни кола.Спецификација : Модел : MD30-60 Должина : 60 mm/2.4 во Ширина : 5.8 mm/0.2 во Опсег : 0 ~ 30 кг Дебелина : помалку од 0.60 mm Одговор точка : помалку од 200g Тест напон : типични dc3.3v Издржливост : повеќе од 1 милиони пати за време на Одговор : помала од 1ms за Обновување на време : помалку од 15ms Работна температура : - 20℃~ 60℃ EMI : нема ESD : Не се чувствителни Првичниот отпор : повеќе од 10mΩ Тежина : 1g Пакет листа : 1 x Притисок Сензор.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста