• Новак
HJZ-НИ 5PCS GT2 Времето Макара 20T 4/mm Создаден ЗА 6mm Појас За 3D Печатач CNC (Појас Ширина:7mm, Понесе:4mm)

HJZ-НИ 5PCS GT2 Времето Макара 20T 4/mm Создаден ЗА 6mm Појас За 3D Печатач CNC (Појас Ширина:7mm, Понесе:4mm)

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Pully тип : GT2 20 T; Теренот : 2mm.Забот ширина : 7mm (за 6mm ширина времето појас) / 11mm(за 10мм ширина појас).Вкупна висина : 16mm/23mm.Чекор дијаметар : 16mm; Заб надворешниот дијаметар : 12.22 mm.Брза Испорака Гаранција : Сите парцели ќе бидат доставени во 7-15 дена.Спецификација : Pully тип : GT2 20 T Макара понесе : 4/5/6/6.35/8mm Pitch : 2mm Tooth ширина : 7mm (за 6mm ширина времето појас) / 11mm(за 10мм ширина појас)Вкупна висина : 16mm/23mm Step дијаметар : 16mm Tooth надворешниот дијаметар : 12.22 mm Included во овој комплет : GT2 20 T Pulleys со завртки сет x 5 Pcs.

Декларирани спецификации

Pully type:
GT2 20T
Pulley bore:
4/5/6/6.35/8mm
Pitch:
2mm
Tooth width:
7mm (for 6mm width timing belt) / 11mm(for 10mm width belt)
Total height:
16mm/23mm
Step diameter:
16mm
Tooth outer diameter:
12.22mm
Included in this kit:
GT2 20T Pulleys with set screws x 5Pcs :

Комплементите на стоката

Веста