• Новак
Сакура Зацврсти Боја Ниска Халоген Маркер, Црна (Кутија од 12)

Сакура Зацврсти Боја Ниска Халоген Маркер, Црна (Кутија од 12)

Оценка на стоката:
DEN 1118.16

Достапност
Производот е достапен

Овој маркер е ниска хлорид и ниска халоген зацврсти боја формула.Идеален за средините каде корозија и метал замор се загриженост.Ниска халоген маркер што ги содржи помалку halogens (Br, Cl, F, I) и метал состојки (Zn, Pb, Hg, Cu, Fe, S) состанок RDT F-7-3 T барања и е сертифициран од не-токсични.На рака апликатори се одликува со лесно пресврт-up механизам кој го задржува бојата подготвен да се користи.Бојата суши брзо во минути, е водоотпорен, бледнеат и хемиска отпорност.Сакура Боја Производи маркер е ниска хлорид и ниска халоген зацврсти боја формула идеален за средините каде корозија и метал замор се загриженост.Ниска халоген маркер што ги содржи помалку halogens (Br, Cl, F, I) и метал состојки (Zn, Pb, Hg, Cu, Fe, S) состанок RDT F-7-3 T барања и е сертифициран од не-токсични.На рака апликатори се одликува со лесно пресврт-up механизам кој го задржува бојата подготвен да се користи.Бојата суши брзо во минути, е водоотпорен, бледнеат и хемиска отпорност.Работна температура спектар на -40 да 212 степен F, и се препорачува за чисти, суви површини.Алкохолот врз основа средства за чистење ќе се отстрани мастило од не-porous површини.Можни апликации вклучува употреба на нерѓосувачки челик, петрохемиски и рафинерии, енергија електрани, desalinization растенија, транспорт инфраструктура и aerospace.Документација во врска со ниска хлорид и ниска халоген содржина, и MSDS листови се достапни по барање.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста