• Новак
TOPSCOPE Светла за Магла Собранието Замена Компатибилен со 2007 2008 2009 Toyota Camry за Магла Со H11 12V 55W Халоген Светилки и да се Префрлате Wirning Подигнат Јасно Леќа

TOPSCOPE Светла за Магла Собранието Замена Компатибилен со 2007 2008 2009 Toyota Camry за Магла Со H11 12V 55W Халоген

Оценка на стоката:
DEN 863.76

Достапност
Производот е достапен

Опрема : На светла за магла се вклопуваат за 20072008 2009 Toyota Camry, ве Молиме убаво провери fitment пред купувањето да бидете сигурни дека ќе го добиете точниот дел.OE Дел # : На TOPSCOPE светла за магла се дизајнирани и произведени со OE стандард и може да се замени директно и без други модификација е потребно.Замена на OE дел броеви се 81210-06070, 81210-0 D041 , 81220-06070, 81220-0 D041 , SC2592100 , SC2593100. Пакет се Вклучени : Постојат две светла за магла во пакетот на патници и возачот страна.Светилки се H11 12 V 55 W Халоген Светилка.Постојат, исто така, универзална вклучите и инсталации за полнење во пакетот за лесна инсталација.Висок Квалитет На : светла за магла со H11 12 V 55 W Халоген Светилка ви даде голема верзија за време на возењето, дури и во густа магла временски услови.На светла за магла се МОРЕ/ТОЧКА одобрен и ги исполнува сите безбедносни стандарди.Гаранција : Ние нудиме 30 дена бесплатен врати и 365 дена бесплатен замена гаранција.Ако ви се исполнат сите прашања за време на употреба, ние сме тука да ви помогнеме.Кога да се Користи Светла за Магла.Објективот материјал на магла светилка е поликарбонат, кој има одлични УВ отпор и висока отпорност.Тоа ја подобрува видливоста во ноќта, поројниот дожд, обилните или густа магла.Стаклото школка спречува влага и прашина да навлезат во внатрешноста на школката, и е направен од Направени од OE-одделение материјали, тоа можат да го издржат harshest временските услови, и прецизни оптика може да обезбеди високо контролирана светлина концентрација за подобрување на видливост во темница и да се подобри вашиот безбедност во текот на ноќта или во груби средини.Опрема : . 2007 2008 2009 Toyota Camry.Зголемување на безбедноста за време на поројниот дожд, обилните, густа магла, и ноќно возење.Дизајнирани и произведени според OE стандарди, тоа може да биде заменет директно, кој е лесен и едноставен.Обезбедува добра замена за скршени и стари магла.Тоа е МОРЕ/ТОЧКА заверена и ги исполнува сите стандарди за безбедност.Спецификации : .

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста