• Новак
HOWYAA HYVE65B-1 Електронски Гас Тело Собрание Одговара за 2004-2015 Mustang Explorer F150 F250 E150 E250 E350 Круна Викторија

HOWYAA HYVE65B-1 Електронски Гас Тело Собрание Одговара за 2004-2015 Mustang Explorer F150 F250 E150 E250 E350 Круна Викторија

Оценка на стоката:
DEN 1871.76
DEN 1607.00 -14 %

Достапност
Производот е достапен

Fitment : 2005-2010 Експедиција;2004-2010 F-150;2005-2010 F-250 Супер Должност;2006-2010 Mustang;2007-2010 Линколн Navigator и така натаму.Ние, исто така може да го користите пронаоѓач дел проверете ја оваа гас тело ќе се вклопи вашето возило.ви благодариме.ОЕМ го Замени # : 3 L5 E9 F991 AC, 3 L5 E9 F991 AD, 3 L5 U9 F991 AE, 6 R3 E9 F991 AA, 9 W7 E9 F991 AA, 9 W7 E9 F991 BA, 9 W7 Z9 E926 A, 337-05428, S20020.Ве молиме референца нашите оригинални Електронски Гас за Телото да се провери тоа.HOWYAA Гас Тело IAC Неактивен Воздушна Контрола TPS Actuator Собранието е карактеристики пеперутка вентил кој е електронски контролирани од страна на ECU прецизно да се отвори и затвори за да се регулира гориво-воздух мешавина.Токму ОЕМ дизајн да го замени вашиот дефект на моторот на гас тело.Објект-состојба : Заврши Гас Тело Собрание - Вклучува Гас Actuator,Мрзлив за Воздушна Контрола и Гас Позиција Сензор со алуминиумска кастинг за изградба на точно одговара, перформанси натпревар и отпорност на корозија.Ние сме ветување во Рок од 1 година ако имате било каква штета ќе ја испрати на замена.ако имате било какви прашања(како што се електрични контролен actuator не успее, пукнатини, ќе престане да работи или било какви други проблеми), ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се реши тоа за вас.ве молиме не грижете се и се чувствуваат слободни шопинг.ви благодариме.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста