• Новак
Beasteel 11157532649 PCV Crankcase Пропустливи Вентил Масло Сепаратор Издише Цревото за Полнење Замена за E39 528i 525i 530i E36 Z3 E46 323i 328i 328Ci 323Ci 330Ci 330i 330Xi 325Ci 325i 325Xi E53 Х5 98-06

Beasteel 11157532649 PCV Crankcase Пропустливи Вентил Масло Сепаратор Издише Цревото за Полнење Замена за E39 528i 525i

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

На PCV Crankcase Вентил замена за повеќето серија 3 и 5 серија на модели од 1997 - 2005 година, E39 528i 525i 530i E36 Z3 E46 323i 328i 328 Ci 323 Ci 330 Ci 330i 330 Xi 325 Ci 325i 325 Xi E53 Х5. Го Заменува Дел# 11617501566, 11617504535, 11617504536, 11611432559, 11157532649. Секој автомобил има некоја форма на crankcase вентилација, исто така познат како PCV, CCV, масло сепаратор, и cyclonic сепаратор.Оваа PCV Црево Комплет вклучува Crankcase Регулатор на Притисок Вентил и 4 Издише Црева.Позитивните crankcase вентилација (PCV) вентил работи за да се evacuate гас од crankcase на моторот.На PCV Чудак Случај Вентил е направен од високо квалитетни пластични материјали за да се обезбеди максимална сила и издржливост за долго време се користи.Висок квалитет на PCV Издише Црево е совршена замена за вашите оригинални оштетени или загубени Crankcase Пропустливи Вентил и може да се замени директно.Навремена замена на PCV Вентил може ефикасно да се спречи проблеми, како што се гас блокада, зголемена потрошувачка на гориво, моторот од абење и се даде на моторот, дури и повеќе моќни перформанси.Ве молиме бидете сигурни дека вашата OE број е дел задоволувал пред купување на производот.Ова ќе ви помогне да се избегнат непотребни проблеми.Боја : Црна.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста