• Новак
ROADFAR 75mm 5.4 L Гас Тело w/TPS за Ford F-150 V8 2005-2010/ за Ford Експедицијата V8 2005-2014/ за Ford F-250 F-350 Супер Должност V8 2005-2010/ за Линколн Navigator V8 2005-2014 8L3Z-9E926-A

ROADFAR 75mm 5.4 L Гас Тело w/TPS за Ford F-150 V8 2005-2010/ за Ford Експедицијата V8 2005-2014/ за Ford F-250 F-350 Супер

Оценка на стоката:
DEN 691.20

Достапност
Производот е достапен

КОМПАТИБИЛНОСТ ВОЗИЛА : Нашата Гас вентил Собранието компатибилен со 2005-2014 Ford Експедиција, 2005-2010 Ford F-150, 2005-2010 Ford F-250 Супер Должност, 2005-2006 Ford F-350, 2005-2010 Ford F-350 Супер Должност, 2005-2010 Ford Lobo, 2006-2008 Линколн Марк LT, 2005-2014 Линколн Navigator, 2005-2008 Година Меркур Mountaineer.ЗАМЕНЕТЕ ОЕМ ДЕЛ БРОЈ : Дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат OE на 67-6001, S20001, TB1015, 6 E6001, 8 L3 Z-9 E926-А, 6 L3 Z9 E926 A, 8 L3 Z9 E926 A, 8 L3 Z9 E926 B,8 L3 Z9 E926 C, 3 L3 E9 F991 AA, 8 L3 E9 F991 CB.ПРЕДНОСТ : На гас вентил може да се зголеми моќта од страна на забрзување или decelerating; со само-за адаптација, доза функција може да се коригира; кога на гас е отворен до максимален степен, на инјектор за гориво ќе го запре вбризгување на гориво, која се користи за да се расчисти цилиндар и контрола на моторот собранието.Работата функција; контрола на клапи, контрола на големина на внесувањето воздух преку работата на сензорот, и врши зголемување на моќта.ВАЖНОСТА НА ГАС ТЕЛОТО : На гас е електронски контролирана размавта, а "вентил" кој го контролира износот на внесувањето воздух.Размавта се превртува од страна на аголот на педалот за гас на возилото.Поголем агол на пресврт, на поголема доза на волумен воздух, а потоа откриен од страна на протокот на воздух сензор.Износот на внесувањето воздух, а потоа на ECU контролира системи за вбризгување на износот според откриен внесувањето воздух количина, одржува точно на воздух-гориво сооднос, и контроли на согорување состојба.ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме проверете година/направат/модел на вашиот возило со дел пронаоѓач алатка на горниот лев агол да се потврди компатибилноста пред да купите.Ве молиме контактирајте со нас преку е-маил ако имате било какви прашања.ОДГОВАРА на СЛЕДНИТЕ ВОЗИЛА:2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 Ford Експедицијата V8 5.4 L2005 2006 2007 2008 2009 2010 Ford F-150 V8 5.4 L2005 2006 2007 2008 2009 2010 Ford F-250 Супер Должност V8 5.4 L2005 2006 Ford F-350 V8 5.4 L2005 2006 2007 2008 2009 2010 Ford F-350 Супер Должност V8 5.4 L2005 2006 2007 2008 2009 2010 Ford Lobo V8 5.4 L2006 2007 2008 Линколн Марк LT V8 5.4 L2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 Линколн Navigator V8 5.4 L2005 2006 2007 2008 Меркур Mountaineer V8 4.6 LOEM ДЕЛ БРОЈ : 67-6001, S20001, TB1015, 6 E6001, 8 L3 Z-9 E926-А, 6 L3 Z9 E926 A, 8 L3 Z9 E926 A, 8 L3 Z9 E926 B,8 L3 Z9 E926 C, 3 L3 E9 F991 AA, 8 L3 E9 F991 CBWHAT ЌЕ ДОБИЕ : 1*Гас Тело w/TPS Сензор како pictured Warranty : ONR ГОДИНА гаранција.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста