• Новак
Webetop Мотоцикл Коленото Влошки за Возрасни, Високо Влијание Shield-Отпор Флексибилни Дише Прилагодливи Aramid Влакна +ЕВА Мотокрос MTB Шин Штитници за Јава уметничко Лизга?

Webetop Мотоцикл Коленото Влошки за Возрасни, Високо Влијание Shield-Отпор Флексибилни Дише Прилагодливи Aramid Влакна

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Ултра Висока Јачина Заштита - најсилниот отпорност на абење Aramid Влакна оклоп и висока компресија ЕВА заштитна домување понуда за совршена заштита за колена за да се минимизира коленото, повреда, и да се спречи правец, се судрат, несреќа, итн.Флексибилни Момент - Со прилагодливи и удобно широк еластична брзо ослободување ремени за оптимални одговара и лесно отстранување, внимателно го следи движењето на коленото за реализација на повеќето природни и флексибилни искуство.(Пред да ја купите, видете нашите големина на табелата и бидете сигурни дека ова е вистинскиот големина).Вентилација - сунѓер поставата и дише ткаенина за максимална удобност и вентилација, елиминирање на влажност и топлина за да бидете кул и атмосфера без одлагање во текот на спортот.Погоден Size - за Да ја процени вашата големина, ве молиме да се измери обемот 4" над коленото и подолу, оваа коленото влошки одговараат за бедрото(4"над коленото) помеѓу 21.5"-24.5", месо тело(4" под коленото) меѓу 18"-21".Мулти-целите- - специјално наменета за активни лица со лигаменти instabilities и спортисти кои се вклучени во екстремни или контактирајте со спортот, како што се мотор, motorcross, велосипедизам & велосипедизам, mtb, скијање, сноубординг, тактички, уметничко лизгање и многу повеќе.На оклоп школка е анти-судир & shield-отпор, ефикасно и ефективно да се минимизира груби jolts на коленото.На ЕВА пена, нудат супер силна заштита против притисок.Крпа ткаенина поставата е мека, кожата-пријателски, удобно, пот абсорбента и дише слободно.Две широк еластична ремени се прилагодливи и удобно.Ергономски дизајниран за максимална мобилност.Многу еластична, windproof и да се задржи топло.Webetop Мотоцикл Коленото Влошки се состои од високо влијание носат-отпорни, Aramid Влакна материјал & висока густина ЕВА пени, дизајниран со две широк прилагодливи ремени и голема мера се флексибилни, за нудење на велосипедисти слободно удобно коленото и шин заштита.Со максимална вентилација и висока отпорност, уживајќи безбедност јава во секое време секаде!.ПОГОДЕН SIZE - за Да ја процени вашата големина, ве молиме да се измери обемот 4" над колената и подолу, овие коленото влошки одговараат за бедрото(4" над коленото) помеѓу 21.5"-24.5", месо тело(4" под коленото) меѓу 18"-21".Забелешка : Ако не сте сигурни дека ве молиме да ни кажете со вашата обемот 4" над колената и подолу за детални информации, ние ќе ви даде совет.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста