• Новак
Norton СЕКРЕТАР Блаже F980 Абразивни Пршлен, Влакна Подлога, Керамички Алуминиум Оксид, 5/8-11 Конец, 4-1/2 Дијаметар, Чакал 36 (Пакување од 25)

Norton СЕКРЕТАР Блаже F980 Абразивни Пршлен, Влакна Подлога, Керамички Алуминиум Оксид, 5/8-11 Конец, 4-1/2 Дијаметар,

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Овој диск карактеристики смола бонд.Norton/Saint-Gobain е призната како Глобален 100 Одржлив Компанија, како и заработуваат ISO 9000 и 14001 сертификација за квалитет и стандарди за управување со животната средина.Целосна смола сврзување систем со тешки-должност влакна поддршка за зголемување на јакост, издржливост и абење отпор.Се користи со лиен гума или пена поддршка подлога (се продава одделно).Norton Абразиви произведува широк спектар на пескарење, пескарење и полирање абразиви, и се наоѓа во сад уште од 1885 година.Брзината-Lok брзо-промена систем овозможува лесно диск монтирање и отстранување да се зголеми продуктивноста со намалување на времето потребно за промена на дискови.На пример, се користи низок профил за единствен контакт со работа површина заострените предност за малите контури или во делови, мека густина за 320 чакал и пофини пескарење) или medium (средна густина за жито coarser од 320.Смола обврзници се корисни за абразивни операции со високи оперативни брзини, влијание, и одеднаш товарење, како смола врска е силна.Абразиви се користи за различни апликации од обликувањето дел да парична казна доработка, во зависност од чакал големина.Пена влошки доаѓаат во различни комбинации на форма и густина за пофини или повеќе агресивни работа.Употреба на тврда подлога за агресивни сечење, медиум подлога за општа намена апликации, или мека подлога за контури и парична казна доработка.Ниска ронки броеви како 40 се крупни и се користи за отстранување на вишокот материјал и обликување дел.Ова е затворен грб диск.На влакна поддршка е повеќе издржливи, поцврста, потешко, и подебели од други backings, за повеќе агресивни акција на која што и често се наменети за тешки материјал отстранување апликации.Norton R980 СЕКРЕТАР Блаже керамички алуминиум оксид дискови имаат флексибилни 1-ply изградба со цел да се приспособат на работното парче.Обложени абразиви имаат индивидуални абразивни зрна распоредени на однапред одредени растојание една од друга. "Supersize" лубрикант се протега абразивни живот со создавање на помалку топлина во работата од unlubricated абразив.Затворена грб покрива 100% од површината со абразивни зрна, за повеќе вкочанетост и подобра завршна површина од еквивалентно со отворен грб, каде абразивни ронки покрива 50 до 70 проценти од површината. Керамички алуминиум оксид е посилно од алуминиум оксид, и е само-острат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста