• Новак
BLLXMX Графика CardsFit за MSI Rtx3080ti 384Bit Gddr6 3070 Gxt2060 3060 3080 Игра Графичка Картичка Компјутерски Графички Картички Графичка Картичка компјутер(Боја:Сребро)

BLLXMX Графика CardsFit за MSI Rtx3080ti 384Bit Gddr6 3070 Gxt2060 3060 3080 Игра Графичка Картичка Компјутерски Графички

Оценка на стоката:
DEN 1682.40

Достапност
Производот е достапен

Брзо, непречено, енергетско ефикасни игри искуства.High-definition визуелно уживање Лесно да се постави мулти-екран сараунд систем за да се донесе подобро гледање искуство.оваа графичка картичка, силни и издржливи, има долг животен век.Може да се реализира нов областа на физиката интеракција во играта, која може да донесе повеќе живописни и lifelike искуство.Лесен за употреба и со добри перформанси, со мали димензии, лесен за носење и чување.Кулер тип : dual fan Video меморија тип : GDDR6 Chip процес : 12nm Memory часовник (Mhz) : 7000 MHz GPU модел : RTX3080 Video капацитетот на меморијата : 12 GBProduct Категорија : Графика Card Interface тип : PCI Express 3.0 X16 Output интерфејс тип : HDMI 1.2 x 1 Output интерфејс тип : Display Portx3 Power конектор : 8pin Memory интерфејс : 384 bits Stream процесор : 10240 No потреба за надворешно напојување Повеќе кул и енергија-штедење, се plug and play, вентилаторот за ладење, мирен и стабилен, траен и да се гарантира.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста