• Новак
Homend DC12V 8inch Удар Линеарна Actuator со Монтажа Заградата 900N(225lbs) Максимална Лифт 10мм/s за регулируема Облегалка ТВ Табела Лифт Масажа Кревет Електрични Троседот Линеарна

Homend DC12V 8inch Удар Линеарна Actuator со Монтажа Заградата 900N(225lbs) Максимална Лифт 10мм/s за регулируема Облегалка

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

★ Спецификација : мозочен Удар должина = 200mm(8"); Повече должина = 320mm(12.8"); Проширена Должината= 520mm(20.8"); Патна брзина = 0.39 инчи/сек (10 mm/s);Максимална тековната нерешено = 3 Amps; Максимално Оптоварување = 225lbs(900 N). ★ Материјал : Висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал, цврсти доволно и со моден изглед, Високи перформанси мотор ,Изградена-во висок квалитет на граница вклучите. ★ Ниско ниво на бучава Се : ниско ниво на бучава дизајн, ниво на бучава под 50 d B. ★ IP54 отценети : (погоден за употреба на отворено).Најчесто се Користат Во Автомобилската, Медицински Помагала и Инженеринг Индустрија, масажа троседот, регулируема облегалка, ТВ lifter, укинување на маса, електричен прозорец настроената итн. ★ Пакет се Вклучени : 1pc 12 V 8 Инчен Линеарна Actuator со 2pcs монтажа голема заграда.Спецификација : Боја : Сребро Материјал : Алуминиум Влезен Напон : DC 12 V Номинална Струја : 3 Amp Удар должина = 200mm(8") Повече должина = 320mm(12.8"); Проширена Должината= 520mm(20.8"), Рангирани се Вчита : 900 N Патна Брзина : 10мм/s Граница Вклучите : Вграден-во Работна Температура : -20ºC да 65ºC Заштита Класа : IP54 Должност Круг : 25% Ниво на Бучава : .

Декларирани спецификации

Stroke length = 200mm(8); Retracted length = 320mm(12.8); Extended Length= 520mm(20.8“); Travel speed = 0.39 inches/sec (10 mm/s);Maximum current draw = 3Amps; Maximum Load = 225lbs(900N). :

Комплементите на стоката

Веста