• Новак
Симпсон Електрични Дигитален Панел Метар DC Струја

Симпсон Електрични Дигитален Панел Метар DC Струја

Оценка на стоката:
DEN 1535.76

Достапност
Производот е достапен

'Дигитален Панел Метар, DC Струја, Текст Опсег од 0 до 50m V DC, Прецизност +/-0.1 Проценти од читање +/- 1 брои, да се Прикаже Распон од 0 до 150 ADC, Прикажување на Цифри 3-1/2, Црвена LED Дисплеј, - Релеи, Точно RMS -, Без Побудување, Употреба Со Надворешни 50 m VDC Шант, Одговара на Стандард 1/8 DIN Исечок, Конектор Тип на Навој Терминал, Процесот на Конекција -, енергијата Потребна 120 VAC, - Интерфејс, Излез -, - NEMA Оценка, Длабочина 2.94 Во., Монтажа Клип, Стил Сокол, Вклучува Инструкции '.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста