• Новак
Seachem MultiTest Бакар Тест За Полнење

Seachem MultiTest Бакар Тест За Полнење

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

ТОЧНИ : Овој комплет користи високо чувствителни каталитички complexometric врз основа на постапка за мерење и следење на сите видови на бакар на помалку од 0.01 mg/L во морски или слатководни.Multi Test Бакар мерки меѓу 0-0.80 mg/L бакар. 75 ТЕСТОВИ : Multi Test Бакар Тест за Полнење врши над 75 квалитет на тестови.Со мулти-шуплина тест плоча, со повеќе хемиски тестови може да се работи во исто време.КОМПЛЕТНАТА ИЗВЕДБА : колекции правилно извршување може да биде потврдена од страна на водење тест во нормален начин, освен што референтен примерок се користат во местото на аквариум или тенк на примерокот.БОЈА на ГРАФИКОН : Сите Multi Test тест колекции дојде со еден лесен-за-читање боја шема.Се одликува со 5 cm прикажување на прозорецот за да помогне да се изолира боја и одговара како тесно е можно да тестот на примерокот.КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВА : Бакар Reagent 1 & 2, Бакар Референца, Промешајте Род, Примерок Pipette, Бакар Боја Шема, Мулти-Шуплина Тест Плоча, и Инструкции.Овој комплет мерки за сите видови на бакар на помалку од 0.01 mg/L во морски или слатководни.Тоа го користи високо чувствителни catalysis врз основа постапка.Multi Test™ : Бакарни врши над 75 тестови и содржи референтен примерок за валидација.Опсег : 0-0.80 mg/L. Прецизност : 0.025 mg/L & 0.0025 mg/L.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста