• Новак
Droll Yankees Јенки Tipper Верверица-Доказ Птица Внесувач, Уривање Хранење Послужавник, 4 Хранење Пристаништа, 5 lb Семе Капацитет

Droll Yankees Јенки Tipper Верверица-Доказ Птица Внесувач, Уривање Хранење Послужавник, 4 Хранење Пристаништа, 5 lb Семе

Оценка на стоката:
DEN 2541.60

Достапност
Производот е достапен

ВЕРВЕРИЦА-ДОКАЗ : Семе-фаќање на хранење лента е губење на чувствителност и е дизајниран за да совет под тежината на верверица.ПТИЦА СЕМЕ КАПАЦИТЕТ : Цевка птица фидер држи до пет килограми birdseed и има четири хранење пристаништа.ИЗДРЖЛИВОСТ : Птица внесувач е изградена на тешки метали база и капа; семе цевка е УВ-стабилизиран поликарбонат и нема да исчезнат.ВНАТРЕШНИ ОДБИВНИ : Внатрешни одбивни е дизајниран да се задржи семе тече слободно да сите четири семе пристаништа.КОНЕКТИКАТ : Од 1969 сите Droll Yankees производи се со гордост се направени во Plainfield Конектикат.Висат вашиот птица фидер од повеќето сите мали гранка со Повеќе Птици 9 Инчен Гранка Кука.Не само за птичјиот задолжени за хранење телиња, нашата гранка кука може да се откажам повеќето ништо од hummingbird задолжени за хранење телиња, растенија, windchimes, фенери, а други отворено оркестарот.На stolid челична конструкција и прав-обложени заврши создаде трајни времето-отпорни кука.Лесно се вклопуваат во кука во текот повеќето дрво гранки вртење тешко да се стигне до гранки во удобен natyral виси простор.Подобро за Птици, Подобро за Вас Класичен Брендови има повеќе од 100 години на менаџмент и дизајн искуство во birding индустрија и е составена од поединци кои се страстни за птици.Класичен Брендови е потребно време и смета дека развојот на квалитетни birding производи кои носат повеќе птици и повеќе радост во вашиот двор.Дел од Класичен Брендови на семејството, Повеќе Птици нуди високо-квалитетни задолжени за хранење телиња и прибор за hummingbirds и orioles.Класичен Брендови развива иновативни, квалитет на производи за кои се подобри за птици и подобро за вас.Ние спроведе истражување за да се разбере она што birders сакате, и тоа дизајни на своите производи со птици за потребите на ум премногу.На Јенки Tipper е тежина-чувствителни birdfeeder кој им овозможува на птици да се јаде додека спречување гладни верверички од добивање на оброк.На 17-инчен семе цевка има 5 килограми birdseed за помалку refills, и таа има четири семе пристаништа за сместување на повеќе птици одеднаш.Цевката фидер виси од страна на неговиот здрав нерѓосувачки челик looped кауција жица која ја намалува движење за да се спречи семе од одлевање.На Јенки Tipper мерки 9-1/4 од 9-1/4 од 28 инчи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста