• Новак
Snugpak Специјални Сили Bivvi Торба

Snugpak Специјални Сили Bivvi Торба

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Направени од Paratex Сува ткаенина, комплетно водоотпорен, издржлив, лесен заштитна обвивка која е дизајнирана за да го задржи надвор елементи.Торба е windproof за отстранување на топол воздух внатре и да се задржи ладен воздух надвор; на ткаенина технологија е неверојатно ефикасна во вода wicking.Доаѓа со работи отпуштите и пакети надолу за да патуваат-friendly 6 инчи од 4 инчи; лесен и тежи 12 унци.Bivvi торба е димензии се 90 инчи долг од 33 инчи широк; опремени со половина должина центар zip.Употреба на bivvi торба за итни ситуации, за да се задржи себе си топли и суви во текот на неочекувани временски настани.На Snugpak Специјални Сили Bivvi Торба обезбедува заштита од елементите во текот на годината со своите комплетно водоотпорен изградба.Специјалните Сили Bivvi Торба е опремен со центар половина должина zip и е поширок на градите од оригиналот Bivvi Торба.Специјалните Сили Bivvi Чантата, исто така, е најдобро одговара за употреба со Softie Антарктикот или Специјални Сили Систем.Можете да го носат на bivvi торба на сопствените за итни случаи, се користи со спиење систем за диви кампување, или со вреќа за спиење и воздухот мат за планираните кампување патувања.Специјалните Сили Bivvi Торба е направен од Paratex Сува ткаенина, комплетно водоотпорен, издржлив, лесен заштитна обвивка која е дизајнирана за да го задржи надвор елементи.Paratex Сува, исто така, е windproof, која стапици топлината во внатрешноста на чантата со вас за да ве загрее и го спречува студениот воздух од влегуваат во торба.Се грижи да не се целосно печат на Специјалните Сили Bivvi Кеса, бидејќи иако е дише и фитили влага од ќеса, доволно воздух за да се одржи дишење може да помине низ ткаенина.Водената пареа од рамките торба е префрлен хемиски надвор од торбата поради полиуретан слој да ти чува топли и суви.Специјалните Сили Bivvi Торба доаѓа со свој работи отпуштите и пакети надолу за да патуваат-friendly 6 од 4 инчи; тежи само 12 унци.На водоотпорен карактеристика на оваа торба може да биде одржуван од страна на кул собори сува после миење и периодични третман со соодветни водоотпорен производи.Специјалните Сили Bivvi Торба е 90 инчи долго и 33 инчи широка, така што тоа може да се вклопат во текот вашиот вреќа за спиење како заштитен надворешната школка.Специјалните Сили Bivvi Торба ќе се осигура дека вие сте опремени за итни ситуации и ќе остане сува и топла дури и во повеќето неочекувани временски услови.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста