• Новак
Loctite 1366072 Епоксидна Една Минута Инстант Микс 0.47-Течност Унца Шприц - Pack 2

Loctite 1366072 Епоксидна Една Минута Инстант Микс 0.47-Течност Унца Шприц - Pack 2

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Висока јачина 2 дел лепило и го Исполнува voids и обврзници нерамни површини.Лесен за употреба само мешање фармацевт и прецизност апликатори.Обврзници дрво, метал, плочки, керамички, стаклени, пластични и повеќе.Обврзници метал, стакло, керамика, дрво, многу крути пластични маси, кина, плочка, fiberglass, бетон и камен.Може да се комбинира со fiberglass крпа за трајни печ.За над 50 години, Loctite обезбеди на клиентите со напредни лепило и запечатување решенија.Loctite Епоксидна 1 Минута Инстант Комбинација е две-дел лепило кое се состои од епоксидна смола и hardener.Кога се меша во еднакви количини, смола и hardener реагираат за да се произведе тешки, цврсти, со голема сила бонд, кој започнува да се постави во 1 минута и достигнува ракување со сила, во 5 до 10 минути.Статичните микс млазницата обезбедува единствен мешавина од смоли и hardener во секое време.Тоа може да се користи како лепило за широк спектар на материјали или како разноврсна додатен за јазот сврзување, површината поправки и laminating.Loctite Епоксидна 1 Минута Инстант Микс не се намали и е отпорна на вода и најчесто користените растворувачи.Тоа може да бидат обоени со земјата пигменти, цемент или песок боја за појавување и може да се изшкуркан и drilled.Нашите бескомпромисен ниво на квалитет и иновација се постигнува преку силна посветеност за истражување и развој.Оваа посветеност кон иновација, квалитет и сигурност има навистина заработил Loctite на угледот на доставување "Доверлив Перформанси.Докажано Резултати".

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста