• Новак
KFidFran 3P4T 3 4 Пол Позицијата на 3 Дек Бенд Канал Ротари Switch Селектор со Knob(3P4T 3 Поле 4 Positionen 3 Дек Бенд Канал-Drehschalter-Wahlschalter мит Drehknopf

KFidFran 3P4T 3 4 Пол Позицијата на 3 Дек Бенд Канал Ротари Switch Селектор со Knob(3P4T 3 Поле 4 Positionen 3 Дек Бенд

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Име На Производ : Бенд Селектор Ротари Switch.Контакт Тип : 3 Pole 4 Position, 3 Deck; Pin Број : 15. Одговара Монтажа Дупка со Дијаметар : 9.7 mm / 0.38 инчен ;.Ротирачки Вратило Кол : 6mm / 0.24 инчен ; Окно Должина : 11.7 mm/ 0.46 инчен(Rotierender Wellendurchmesser : 6 mm / 0,24 Zoll; Schaftlänge : 11,7 mm / 0,46 Zoll.Доаѓа со монтажа орев и црна пластика knob, не грижете се за knob големина mismatching(Kommt мит Befestigungsmutter und schwarzem Kunststoffknopf, keine Sorge nicht über übereinstimmende Knopfgrößen.KFid Fran 3 P4 T 3 4 Пол Позицијата на 3 Дек Бенд Канал Ротари Switch Селектор со Knob According за потребите на жици во колото, можете да изберете неколку ножеви и неколку запчаниците за да use APPLICATIONWidely користи на радио,радио касета рекордери, разни инструменти и метри, ТВ, ПРЕДВОДЕНА home светла, индустриска машина единица за контрола, или други електронски уреди.Тоа е уште еден голем повеќенаменски switch за апликации со повеќе влезови и излези.Она што Ќе Добиете за - исто Така достапен 2 4 Пол позиција, 2 Пол 6 позиција, 1 Скок и 4 позиција, 1 Поле, 6 позиција, 1 Поле 8 позиција, 2 Пол 5 позиција, 2 Поле 3 позиција, 3 Пол на 3 позиција, 3 Поле 4 позиција, 4 Поле 5 позиција, 4 4 Пол позиција, итн.Бендот switch, исто така наречен мулти-пол мулти-фрли се префрлите.Доаѓа со монтажа орев и црна пластика knob, не грижете се за knob големина mismatching.Епоксидна стакло текстил гума лист се користи како изолационен колектив, усвојување на cut-во залак контакт structure It генерално е мулти-ниво на мулти-позиција на прекинувачот, и нејзините различни контакт парчиња се фиксни на изолациони супстрат.1 Пол 7 Позиција дизајн, без knob1 Пол 10 Позиција дизајн, со рамен knob2 Пол 5 Позиција дизајн, со тркалезна пластика knob Description во German3 P4 T 3 Поле 4 Positionen 3 Дек Бенд Канал-Drehschalter-Wahlschalter мит Drehknopf Produktname : Bandauswahl-Drehschalter Kontakttyp : 3 Pol 4 Position, 3 Deck; Pin-Nummer : 15 Passen Sie ден Durchmesser des Montagelochs на : 9,7 mm / 0,38 Zoll;Rotierender Wellendurchmesser : 6 mm / 0,24 Zoll; Schaftlänge : 11,7 mm / 0,46 Zoll Kommt мит Befestigungsmutter und schwarzem Kunststoffknopf, keine Sorge nicht über übereinstimmende Knopfgrößen.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста