• Новак
GUOCAO 0-100mm Висока Прецизност Електронски Дисплеј Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper Дигитални Caliper

GUOCAO 0-100mm Висока Прецизност Електронски Дисплеј Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper Дигитални Caliper

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Електронски Дигитални Caliper;Направени од најтврдокорните од не ' рѓосувачки челик.Големина : 16.5 x 6 x 1.2 см.Внатрешни, надворешни и висина димензии може да биде лесно и прецизно измерени;Линеарни осетлив систем за мерење. 100% .Ние ќе се обезбеди најдобра услуга.Ако има било каков проблем, ве молиме да бидат слободни да контакт.Нашата логистика ќе биде побрзо од веб-сајт. 0-100mm Висока прецизност Електронски дисплеј Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper With мал дел за палецот завртка која се заклучува на вилиците во place Base мерна функција : Внатре, надвор, длабочина и чекор measuring With лесно да ги прочитате голем LCD display Handy конверзија на табелата во back An идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски applications Specifications : Мерен опсег : 0-100 mm/ 0-3.94 инч.Резолуција : 0.01 mm/ 0.0005 во.Повторливост : 0.01 mm/ 0.0005 во.Точност : + 0.02 mm/ 0.001 во.Максимална мерење на брзина : 1.5 м/s Powered од : 1 x 1.5 V SR44 (сребрена оксид ќелија) батерија (Содржи две батерии)на животниот век на Батеријата : 1 година за континуирано користење / 3 години под нормални operation Material : Нерѓосувачки steel Package Содржина : 1 x Дигитален caliper2 x 1.5 V SR44 (сребрена оксид ќелија) battery1 x Корисникот Manual1 x Пакување case Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3 см.Ние ќе се обезбеди најдобра услуга.Ако има било каков проблем, ве молиме да бидат слободни да контакт.Нашата логистика ќе биде побрзо од веб-сајт.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста