• Новак
Тротоарот Означување Stencils - 24 инчен НЕ Матрицата - 24 x 64 x 1/8 (128 мили) - Pro-Одделение

Тротоарот Означување Stencils - 24 инчен НЕ Матрицата - 24 x 64 x 1/8 (128 мили) - Pro-Одделение

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

ОПИС : Матрицата Pro Store Stencils се прецизност намали во тешка & флексибилни Ниска Густина Полиетилен (ПЕНП) Пластика.Флексибилни/Rollable за лесни за складирање.МАТЕРИЈАЛ : Изберете од било 1/16" (63 мили) - Светло Должност ИЛИ 1/8" (128 мили) - Pro-Одделение Пластични дебелина.Ова е одличен хемиски отпорни пластика - (без напад / без хемиска реакција : се разредува и концентрирани киселини, алкохоли, бои, и естри).БОЈА : за Употреба со сите на база на Вода и Растворувач-базирани на бои, Емајли, Epoxies, Urethanes - Четка, Спреј, или Ролна.ЧИСТЕЊЕ : Матрицата Pro Store Stencils лесно се чисти со едноставно flexing на матрицата за да се разбие врската помеѓу бојата и пластика.Откако flexed, сува боја лушпи право надвор.ВКЛУЧУВА : 1 (Еден) 24" НЕ Матрицата.Тротоарот Означување Stencils - 24 инчен НЕ Матрицата во 1/8" Про-Одделение (128 мили) дебелина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста