• Новак
Општи Хидропоника Флора Расте, Блум, Микро Комбо Ѓубриво, 1 галон секој, Пакет од 3

Општи Хидропоника Флора Расте, Блум, Микро Комбо Ѓубриво, 1 галон секој, Пакет од 3

Оценка на стоката:
DEN 921.60

Достапност
Производот е достапен

Gh флора серија е оригиналниот градење на блок на хранливи материи систем имитира но никогаш не се удвои.Содржи завршено основно, средно и микро хранливи материи за зголемена приноси и подобро исечете квалитет.Корисниците може да се прилагоди мешавини за да одговараат на одредени растителни потреби.Го подобрува вкусот, исхрана, арома и етерични масла во двете hydroponic и почвата култивирани растенија.Содржи високо прочистен концентрати за максимална solubility.Ph балансирана за леснотијата на користење.Наса и Antarctic истражување научниците изберете флора серија поради својата супериорна формулација и сигурност.FLORAGRO : го Стимулира структурни & вегетативна раст.Гради силни корени.Флора блум : го Стимулира цвет & овошје развој.Го подобрува вкусот, аромата, & етерични масла.Обезбедува висока фосфор, калиум, магнезиум, & сулфур FLORAMICRO : на основа на "Градење на Блок" на системот.Обезбедува азот, калиум, калциум, & трага елементи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста