• Новак
Колумбија Девојки Petit Езерцето Графички Кратко Sleeve Tee

Колумбија Девојки Petit Езерцето Графички Кратко Sleeve Tee

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Полиестер.Увезени.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени : Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата : тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.OMNI-ФИТИЛ : The ultimate влага управување со технологија за градско : Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.СТИЛСКИ ЛЕТО TEE : Едноставен, но забавно, оваа маица доаѓа во спектар на забава младите графика за да додадете некоја длабочина и возбуда за ова лето-љубов кошула.БРЗО СУШЕЊЕ – СОНЦЕ ЉУБОВ : Едноставен, но разноврсна, изработени од 100% полиестер блокирам ткаенина, ова трајни кратко sleeve кошула е изграден за летна забава која ќе го задржи нејзиниот сува и удобно.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашите обувки за разлика од другите : Ние ги користиме само највисок квалитет на материјали, стручна изработка, и трајни крои.Ова е возбудлив кошула таа ќе уживаат сите сезона долго.Мека перформанси tee за вашиот малиот авантурист, кој UPF 50 заштита од сонце и влага-wicking ткаенина.Оваа забава tee доаѓа во широк спектар на бои и графички разубавувањето, кој комбинација на Колумбија е потпис за заштита на ткаенини : UPF 50 работи за да се блокира и штит штетните UVA и UVB зраци на сонцето познато да предизвика оштетување на кожата, додека напредни wicking ткаенина работи да се повлече влага далеку од кожата, одржување на нејзиниот кул и сува во текот на целиот ден.Колумбија ја нуди оваа девојките кошула во повеќе бои, дезени и големини.Редовно Се Вклопуваат.За да се обезбеди големина можете да изберете само право, ве молиме погледнете ги нашите големината на табелата.Да бидат безбедно и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.Крајната влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста