• Новак
OPYTR 3D Печатач со Вжарено 3D Печатач со Вжарено PETG 1. 75mm 1kg/2. 2lbs Пластични PETG Филамент потрошен материјал PETG Материјал за 3D Печатач Filamento 3D Пенкало со Вжарено Refills Сјајна

OPYTR 3D Печатач со Вжарено 3D Печатач со Вжарено PETG 1. 75mm 1kg/2. 2lbs Пластични PETG Филамент потрошен материјал PETG

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Имаат предности на неверојатна леснотија на печатење Оптимизиран за печатење квалитет, висока чистота со ниско ниво на намалување и врвен слој поврзување, на состанокот на вашите барања за печатење на проекти на функционални делови со повисок степен на жилавост. ➤ Добра сила, Голема трајност. ➤ Висока отпорност. ➤ Малку да нема мирис во текот на печатење. ➤ Добар слој на лепливоста за подобрување на завршна површина.Лесно да се Печати : Широко Компатибилност за FDM 3 D Принтери и 3 D Пенкало, Висока Дијаметар Толеранција, Без Работ Warping, во согласност Хранење, Стабилна се Печати, Не затнување, Еко-пријателски, Идеален за Надворешно Печатење.Филамент Дијаметар : 1.75 mm Material : PETG Кутија големина : 22x22x8cm Нето Тежина : 1kg/гајтанот(2.24 lbs) Пакет Тежина : 1.2 kg Form : Solid Tolerance : +/- 0.02 mm Печатење Температура : 210 - 260℃ Брзината на Печатење : 50-110mm/s Платформа температура : 80-120℃Густина : 1.04±0.02 g/cm3 Филамент Должина : 1.75 mm(1kg)=395m Нето Тежина : 1 KG(2.2 LBS) Пакет Тежина : 1.2 KG(2.64 LBS)КОМПАТИБИЛНОСТ Нашите PETG филамент е компатибилна со речиси сите 3 D принтери, вклучувајќи Ultimaker, Maker Bot, Flashforge, XYZ печатач, Lulzbot, Zortrax, итн.Прашува : ➤ времето за Испорака е 15 - 25 дена.Ако сè уште може да се' t receive редоследот по истекот на 30 дена, ве молиме контактирајте со нас.➤ Поради рачни мерења, може да има некои грешки, ве молиме овозможи 3 - 5cm разлика, ви благодарам.➤ Бидејќи центарот на вниманието и различни луѓе имаат различни сфаќања за боја, може да биде одредена боја, но во разумни граници, ве молиме бирајте внимателно.➤ Ако ви треба други стилови, ве молиме контактирајте ме, нашата продавница има различни стилови и бои, можете да проверите на мојот продавница.➤ Ние веруваме дека можеме да ги задоволат вашите потреби со висок квалитет на производите.Ако најдете било какви проблеми со нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил за да го решат проблемот.➤ Го поздравуваме вашиот споделување и повратни информации, така што ние може да ви обезбеди со подобри производи и услуги.Се Препорачува Истиснување/ Млазницата Температурата На 180° C - 220°C.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста