• Новак
Прилагодливи Напојување Прилагодливи DC Напојување ПРЕСТАПНА Дигитален Компактен OVP/OCP/еднократни лозинки Префрлување Лабораториско Напојување 16V 60V 60A 32V 20A 32A 84V 11A 1

Прилагодливи Напојување Прилагодливи DC Напојување ПРЕСТАПНА Дигитален Компактен OVP/OCP/еднократни лозинки Префрлување

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Топ перформанси трошок.Висока моќност густина,најмалите и компактен.Целосна метално куќиште со многу ниска EMI.На микропроцесори(MCU)контрола.Користење на Енкодер за да го поставите на напонот и струјата.CPS-1660 Излезниот Напон 16 V ,Тековната Излез 60 ACPS-1640 Излезниот Напон 16 V ,Тековната Излез 40 ACPS-3220 Излезниот Напон 32 V ,Тековната Излез 20 ACPS-3232 Излезниот Напон 32 V ,Тековната Излез 32 ACPS-6011 Излезниот Напон 60 V ,Тековната Излез 11 ACPS-6017 Излезниот Напон 60 V ,Тековната Излез 17 ACPS-6517 Излезниот Напон 65 V ,Тековната Излез 17 ACPS-3630 Излезниот Напон 36 V ,Тековната Излез 30 ACPS-8412 Излезниот Напон 84 V ,Тековната Излез 12 AFeatures : Топ перформанси цена ratio High моќ густина,најмалите и compact Full метално куќиште со многу ниска EMIThe микропроцесори(MCU)control Using Енкодер за да го поставите напон и current Four дигитални volt метар и тековната meter High ефикасност,до 90%.Ниска Бран &Бучава≤30 мвп-стр.Излез НА/OFFLock switch Intelligent заштита : Следење OVP,Следење OCP,еднократни лозинки,Излез краток спој protection Specification Operation Напон Спектар 170 –264 Vac Operation Фреквентен Опсег 45 –65 HZOutput Напонски Опсег 0 –16 VOutput Сегашниот Опсег 0 –60 AEfficiency(220 Vac/полно оптоварување)≥89%Полно Оптоварување на Текст Струја(220 Vac)≤5.1 друга, секој па Оптоварување на Текст Струја(220 Vac)≤180m AVolt Метар Точноста≤0.3%+1 digits Current Метар Точноста≤0.3%+2 digit Constant Voltage Load Регулатива (0-100% )≤30m VLine Регулатива(198-264 Vac)≤10m VRipple&Noise Peak-Врв)≤30m VRipple&Noiser.м.s)≤3m VSet Точноста ≤0.3%+10m VTransient Време на Одговор(50%-100% номинална Оптоварување)≤1.0 ms Constant Current Load Регулатива(90%-10%Номинална Напон)≤50m ALine Регулатива (198-264 Vac)≤20m ARipple&Noise Peak-Врв)≤30m Ap-p Set Точноста ≤0.3%+20m ASize(ширина x висина x длабочина)188×80×238mm Package вклучуваат : 1 x ЕУ/AU Моќ Cable1 x Корисникот Manual1 x Тест линија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста