• Новак
Видео Конференциски Систем Yealink CP900 Звучникот&UVC30 веб Камера Веб-Камера со Микрофон Тимови

Видео Конференциски Систем Yealink CP900 Звучникот&UVC30 веб Камера Веб-Камера со Микрофон Тимови

Оценка на стоката:
DEN 7823.76

Достапност
Производот е достапен

1080p камераUVC20 обезбедува непречено искуство и јасна комуникација со премиум видео и аудио искуство. 5,000,000 пиксели full HD стакло објектив обезбедува 1080 P HD видео и вистински живот, јасност.Вграден-во Omni-насока микрофон поддржува за точни глас ги собереш кои се движат до 180°/4.9 нозе, да се обезбеди кристално јасна комуникација.Приватност покрие&Plug and playвграден во леќите капа е анти-изгубени и добро ги штити леќите на камерата, конференција за безбедноста и приватноста, кој е сигурен и безбеден за лични десктоп користење.EPTZ контрола, Автофокус& Rotatable леќаЦелосна HD камера за компјутер брилијантен лични десктоп видео искуство.Напојува со 5mp full HD стаклена леќа, Omni-насока микрофон, авто изложеност, авто фокус, и rotatable леќа, UVC20 обезбедува совршено јасно видео во било која средина.Се ЗБОРУВА МАЗНА & СЛУШНЕ ЈАСЕН-Повеќе од 15 милиони корисници имаат добра конференција искуство со YEALINK, Редефинирање на Вашата Workspace. 2 вграден бучава-поништување на микрофони на YEALINK Bluetooth звучникот прилагодете во 360° низа реализира глас пикап би можеле да работат за бизнис конференциска сала од 6,5 метри*6.5 стапки, и full-duplex аудио решение обезбедува достапни и јасно состанок искуство.ИДЕАЛНО РЕШЕНИЕ ЗА ПОНИШТУВАЊЕ БУЧАВА-Yealink Bluetooth звучникот може да ги елиминира бучавата во позадина без разлика дали работат во заеднички или јавни workspace или канцеларија.Честа појава на бучава на работа како што се климатизација, глушец или тастатура, кликнете, маса и столче триење звук може да биде намалена ефикасно со слушалката, така што до крајот на посетителите можат да уживаат во најдобрите комуникација.Овој режим е задолжително во YEALINK компјутерските звучници со микрофон за да ги задоволат вашите различни барања.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста