• Новак
Sunlite 80892 LED Филамент T12 Тубуларна Сијалица, 3 Watts (40W Еквивалент), 350 Lumens, ETL Наведени, 100 mm, Средни E26 База, Dimmable, Топло Бела 2700K, 1 Пакет

Sunlite 80892 LED Филамент T12 Тубуларна Сијалица, 3 Watts (40W Еквивалент), 350 Lumens, ETL Наведени, 100 mm, Средни E26

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

НАДГРАДБА НА LED - Овие Lumiled стил антички 3 w T12 тубуларна LED светилки се енергетски ефикасна замена за 40 вати блескаво светилки.Тие имаат медиум (E26) база и да остане кул на допир дури и кога е осветлена.Тие се размена на инстант-на во полна 350 лумен светлината.Штедење ЕНЕРГИЈА - античкиот стил тубуларна LED светилки имаат иста светлина излез од 40 w блескаво сијалица додека заштеда на 87% на електрична енергија.Годишните енергетски цената е ниска 36 центи по година (врз Основа на 3 часа/ден во $по 0.11/k Wh).ДОЛГ ЖИВОТЕН ВЕК - Со просечен животен век од 15000 часа ќе треба да го замени тешко да се постигне светилки поретко.Совршен за приказ осветлување бар и ресторан осветлување и други затворен осветлување тела.Го заменува вашиот типичен блескаво, халоген, или компактни флуоресцентни светилки.ТОПЛО БЕЛА СВЕТЛИНА - Во 2700 K осветлување температура на овие топло бела LED светилки со вжарено обезбеди пријатна сјај во спални соби или каде што сакате да поставите опуштено расположение. 85 CRI.НА ПОБЕЗБЕДЕН ИЗБОР - Овие заштеда на енергија затворен гроздобер изглед светилки се ETL Наведени за сува локација на инсталацијата.Тие не содржат жива или други штетни хемикалии.Идеален за резиденцијални и за комерцијална употреба.Големина на : 1 Count | Боја : 2700 K - Топло Бела.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста