• Новак
uxcell 100 компјутери 1206 Површината Монтирани Уреди Сини LED Диоди Светла за Осветлување Светилки Сијалица, Електроника Компоненти Емитуваат Светлина Диоди

uxcell 100 компјутери 1206 Површината Монтирани Уреди Сини LED Диоди Светла за Осветлување Светилки Сијалица, Електроника

Оценка на стоката:
DEN 143.76

Достапност
Производот е достапен

Мини Големина : 0.12 x 0.06 инчен Мали LED Чипови.Агол На Гледање : 120 Степен.Напред Напон / еднонасочна Струја : DC 3 Volt 15-20 m A (Низок Напон за DIY PCB Коло).Една Сина Боја (515-525nm),Светлосен Интензитет : 160-180mcd.Анодна и Катод Поларитетот (3 V), широко Се користат во производство на електрична compoments, експерименти и други DIY активности.Опис на производот : Боја : 1206 Сина (100pcs) Спецификација : Количина : 100 парчиња / Pack Mini Големина : 0.12 x 0.06 инчен Мали LED Chips Emitting Боја : Сина (515-525nm)Светлосен Интензитет : 160-180mcd Viewing Агол : 120 Degree Forward Напон / Тековни : 3 V/15-20m A.

Декларирани спецификации

Quantity:
100 pieces / Pack
Mini Size:
0.12 x 0.06 inch Small LED Chips
Emitting Color:
Blue (515-525nm)
Luminous Intensity:
160-180mcd
Viewing Angle:
120 Degree
Forward Voltage / Current:
3V/15-20mA

Комплементите на стоката

Веста