• Новак
uxcell 5pcs Prewired 0402 Топло Бела Површина Монтирани Уреди LED Емитуваат Светлина Диоди - DC 6-18V Микро Жичен Лемење Мини LED Светла со Отпорник

uxcell 5pcs Prewired 0402 Топло Бела Површина Монтирани Уреди LED Емитуваат Светлина Диоди - DC 6-18V Микро Жичен Лемење

Оценка на стоката:
DEN 239.76

Достапност
Производот е достапен

【Спецификација】- Пакетот Вклучува : 5pcs x Претходно Жичен Површината Монтирани Уреди LED(опремени со отпорник) ; Напред Напон : DC 6-18 V; Напред Тековната : 20m A. 【Ослободете ја Вашата Креативност】- Апликации & Инсталации : Погоден користи во било мал модел, cosplay, мал модел за градење, DIY прирачник модел декорација. 【Карактеристики】- Ултра светла за осветлување, ниска потрошувачка на енергија и ниска топлина и 20cm долго пред жичен доведе за да се задоволат секојдневните основни потреби. 【Предност】- Овој пред-жичен ЛЕР е Супер мали со смола се покријат за да се заштитат, со 20cm wired, Супер силен Led диоди и жица,жица е bendable, тоа е лесно да се утврдат какви било форма, како ви се допаѓа. 【ЗАБЕЛЕШКА 】- Ако ви треба Led диоди работат во други напон, ве молиме додадете отпорник !.Опис на производот Оваа пред-жичен ЛЕР е Супер мали со смола се покријат за да се заштитат, со 20cm wired, Супер силен Led диоди и жица,жица е bendable, тоа е лесно да се утврдат какви било форма, како ви се допаѓа.Апликации & Инсталации : Погоден користи во било мал модел, cosplay, мал модел building Ultra светла за осветлување, ниска потрошувачка на енергија и ниска топлина Спецификации светла Боја : Топло White Operating Напон : DC 6-18v (volts)Напред Тековната : 20m AWire Должина : Околу 20cm (7.8 инчи), ПРЕДВОДЕНА Големина : 0402 Микро LEDPositive Пол : Црвена Wire Negative Пол : Црна Жица Пакет се Вклучени : 5 компјутери x Пре-Жичен led диоди(опремени со отпорник) Забелешка : Ако ви треба Led диоди работат во други напон, ве молиме додадете отпорник.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста