• Новак
CUISANHOUSE PAR38 LED Поплава Светилки Затемнување,Внатрешна/Надворешна Боја Промена на Сијалица со Далечински Управувач за Дома Тревник Божиќ Партија Декорација(RGB+Природ

CUISANHOUSE PAR38 LED Поплава Светилки Затемнување,Внатрешна/Надворешна Боја Промена на Сијалица со Далечински Управувач

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Спецификации : База тип : E26 Моќност : 30 W(20 W во RGB,10 W во бела боја), Текст : AC 100-240 V 50 Hz~60 Hz светла боја : RGB и природата белата Зрак Агол : 120 степен Водоотпорен Оценка : IP65 Сијалица, големина : 4.Оваа предводена од поплави светлина е водоотпорен.Можете да ги користите 1 далечинскиот управувач за да ја прилагодите неколку светилки и да ги направи промена на бојата,светлината или осветлување режим Synchronously.【Боја се Менува & Затемнување】 : RGB бои и природата белата боја во една сијалица, 16 различни бои во вкупно ( црвена,зелена,сина,дневна светлина, итн.Тоа е исто така добар декоративни светилки за одмор роденден.Декорација за градинарски растенија трева, Екран осветлување за музеи, галерии, продавници, продавница прозорци,ѕид осветлување, изложби итн. 【Широко Апликација】 : се Користи за домови, двор ресторани, клубови,хотели, трговски центри, казината, баровите и сл.Еден Par38 сијалица може да се постигне дневно осветлување и празник декоративни осветлување во исто време.95 инчен Оперативни температура : -20 до 40 Степен Материјал : Алуминиумски +Стаклениот Капак Пакет Детали : 1*30 W PAR38 Сијалица 1*24 копчињата на Далечинскиот Управувач (CR2025 батеријата вклучена) Работењето Белешки : Контролирано од страна на далечинскиот управувач или на конвенционалните ѕиден прекинувач.Тоа ќе работи совршено во различни сцени.И светлината на сијалица може да се прилагоди.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста