• Новак
Sunlite 80862-ДИН LED A19 Сијалица, Не-Dimmable 11 Вати (75W Еквивалент), 1100 Lumens, Medium (E26) База, УЛ Наведени, 3 Pack, 40K-Кул Бело, 3 Count

Sunlite 80862-ДИН LED A19 Сијалица, Не-Dimmable 11 Вати (75W Еквивалент), 1100 Lumens, Medium (E26) База, УЛ Наведени,

Оценка на стоката:
DEN 276.00

Достапност
Производот е достапен

НАДГРАДБА НА LED - Овие не-dimmable светилки се директна замена за блескаво и компактни флуоресцентни светилки.Со заедничка A19 форма и средни (E26) база на тие може да се користи да се надополни било стандард тела или светилка во вашиот дом или бизнис.Тие остануваат кул на допир дури и кога се во употреба.ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ - Во 11 w, тие ги користат 85% помалку енергија, обезбедувајќи колку светлина како традиционален 75 вати сијалица во светла 1100 Лумен излез.Се проценува дека годишно енергија цената е $1.32 по сијалица врз основа на 3 часа користи дневно, во просек од $0.11/k Wh.ДОЛГОТРАЈНИ - Долг живот LED технологија значи до 15,000 куќи за време на сигурна услуга која е треперење бесплатно и инстант во полна осветленост за разлика од компактни флуоресцентни светилки.ЛАДНО БЕЛА БОЈА ТЕМПЕРАТУРА - Во 4000 K овие светилки се стави надвор кул бело сјај.Идеален за бањи, плакари, ходници, entryways, и на било кое место што сакате кул и чиста осветлување.Боја Рендерирање Индекс (CRI) од 80 и 200 степен зрак агол.ЕКО ПРИЈАТЕЛСКИ - Овие светилки не содржат жива или други штетни хемикалии.Тие поседуваат долг живот, така што ќе го замени поретко.Повеќе енергетски ефикасни од блескаво и компактни флуоресцентни светилки.УЛ Наведени за Влажна Локација употреба.Надградба да поведе со овие стандардни A19 форма на домаќинство светилки со среден база (E26).Овие светилки се енергетски ефикасна замена за блескаво светилки.Во 11 w, тие ги користат 85% помалку енергија, обезбедувајќи колку светлина како традиционален 75 вати сијалица во светла 1100 Лумен излез.Долг живот LED технологија значи до 15,000 куќи за време на сигурна услуга која е треперење бесплатно и инстант во полна осветленост за разлика од компактни флуоресцентни светилки.Тие се УЛ наведени за влажна локацијата за инсталација и не содржат жива или други штетни хемикалии.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста