• Новак
Nfina 114ET-EWT на Нови Кула Сервер, Intel Xeon E-2224, 8GB ECC 2666 DDR4, 2X 1TB HDDs Огледува Складирање, Windows Server 2019 OS, Слободни Земјата Превозот Во НАС, 5 Година Гаранција Вклучени

Nfina 114ET-EWT на Нови Кула Сервер, Intel Xeon E-2224, 8GB ECC 2666 DDR4, 2X 1TB HDDs Огледува Складирање, Windows Server

Оценка на стоката:
DEN 8400.00

Достапност
Производот е достапен

Нови Кула сервер, 4 x 3.5" фиксна вози заливи (2 населени), 1 x М. 2 NVMe слот за (не населени), 400 W Напојување вклучени, Оптички Диск вклучен.Intel Xeon 2224 Процесор, 4 јадра, 3.4 GHz-4.6 GHz, 8 MB Intel Smart Кеш, Интегрирана графика. 1 x 8 GB 2666 MHz DDR4 UDIMM, системот содржи 4 DIMM слотови (1 населените). 2 x 1 TB 3.5" SATA HDDs, 7.2 KRPM (Огледува Складирање, 1 TB искористен капацитет), RAID Ниво 1 со failover.Вклучува : Windows Server 2019 OS (16 јадра), 5 година гаранција, 24/7 НИ техничка поддршка, како и Превозот.На Nfina 114 ET-EWT е нова, кула сервер, со едно напојување и MS Windows Server 2019 OS, добро прилагодени за бизниси чија буџет е примарен.Со Intel Xeon E-2224 G процесор, проширување складирање и меморија, на овој сервер, може да расте со вашиот компании потреби.На 114 ET-EWT е идеален за еден мал бизнис мигрирање од индивидуални компјутери со некој сервер или виртуелната средина.Овој производ исто така прави одлична работна Станица.Доаѓа со еден 8 TB memory stick, и две 1 TB HDDs (ШВ RAID1, обработени складирање со failover - 1 TB употребливи) за податоци вишок и безбедност.Овој сервер пакет вклучува 5 година гаранција и 24/7 НИ услуги на клиентите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста