• Новак
Nfina 116RP Нови 1U Rack Сервер, Intel Xeon E-2224, 8GB ECC 2666 DDR4, 2–1TB HDDs Огледува Складирање, Windows Server 2019 OS, 5 Година Гаранција Вклучени, Слободни Земјата Превозот Во НАС

Nfina 116RP Нови 1U Rack Сервер, Intel Xeon E-2224, 8GB ECC 2666 DDR4, 2–1TB HDDs Огледува Складирање, Windows Server 2019

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Нови 1 U rack сервер, 4 x 3.5" hot-swap вози заливи (2 населени), 1 x М. 2 NVMe слот за (не населени), Два Напојување 500 W вклучени.Intel Xeon 2224 Процесор, 4 јадра, 3.4 GHz-4.6 GHz, 8 MB Intel Smart Кеш, Интегрирана графика. 1 x 8 GB 2666 MHz DDR4 UDIMM, системот содржи 4 DIMM слотови (1 населените). 2 x 1 TB 3.5" SATA HDDs, 7.2 KRPM (Огледува Складирање, 1 TB искористен капацитет), RAID Ниво 1 со failover.Windows Server 2019 Стандардни OS, 5 година гаранција, 24/7 НИ техничка поддршка.Новиот Nfina 116 RP-E е 1 U Rack се качи на сервер, со Windows Server 2019, и двоен 500 W за напојување, погоден за бизниси чија буџет е примарен.Со Intel Xeon E-2224 процесор, проширување складирање и меморија, на овој сервер, може да расте со вашиот компании потреби.На 116 RP-E е идеален за еден мал бизнис мигрирање од индивидуални компјутери да резервна складирање на животната средина.Доаѓа со еден 8 TB memory stick, и две 1 TB HDDs (ШВ RAID1, обработени складирање со failover - 1 TB употребливи) за податоци вишок и безбедност.IPMI 2.0 (KVM со текот на HTML5) Далечинско Управување вклучени.Овој Сервер пакет вклучува 5 година гаранција и 24/7 НИ услуги на клиентите.Бесплатен превозот во НАС.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста