• Новак
Simba Осветлување LED G4 Сијалица (5 Pack) 1.1 W T3 10W Халоген Замена 12V AC/DC JC Bi-Pin База за Акцент Светла, Под Кабинет Пак Светлина, Лустери, Песна Осветлување, Не-Dimmable, Мека Бела 3000K

Simba Осветлување LED G4 Сијалица (5 Pack) 1.1 W T3 10W Халоген Замена 12V AC/DC JC Bi-Pin База за Акцент Светла, Под Кабинет

Оценка на стоката:
DEN 214.80

Достапност
Производот е достапен

ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА ВИСОКА ИЗЛЕЗНА LED : 1.1 W, 90 Lumens, 10 W Халоген Противвредност.Низок Напон : 12 V A/C или D/C. 89% Заштеда на Енергија, Намалени Просечно Домаќинство на Трошоците за Енергија за само $0.1 Годишно!.ОДЛИЧНО И БЕЗБЕДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ ИЗЛЕЗ : Висок Квалитет на LED чипови.Широк 360° Зрак Агол. 3000 K Мека Бела Топло Бела.CRI 80+.Инстант On.Без Жива или Олово.Без УВ/ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина.Не Dimmable.МНОГУ ОСВЕТЛУВАЊЕ АПЛИКАЦИИ : Затворен & Отворено Употреба.Често се користи за Акцент Светла, Под Кабинет Пак Светлина, Лустери, Ѕид Месеци Sconces, Песна Осветлување и Осветлување за Пејзаж, RV, Караван, Чамци, Јахти, итн.ИЗДРЖЛИВИ И СТАНДАРДНА ГОЛЕМИНА : Транспарентна Силика Гел Маска.Дијаметар : 0.39" (10мм), Должина на : 1.42" (36mm), Облик : T3 JC, База : G4 2 Pin (4mm Pin Далечина).Пакет од 5. 2 годишна ГАРАНЦИЈА : животниот век на 30.000 Часа, 27 Години со 3 Час Секојдневна Употреба.Продавачот 2 Годишна Гаранција.CE и Ro HS (Олово Слободни) Согласност.База : G4 2-Pin-Би-Pin со 4mm pin далечина.Облик : T3 Тубуларна JC.Дијаметар : 0.39 инчи.Должина : 1.42 инчи.Моќност : 1.1 W, 10 W Халоген Замена, 90 Lumens.Напон : 12 V AC или DC Низок Напон.Зрак Агол : 360°.Материјал : Транспарентна Силика Гел.Боја Рендерирање Индекс (CRI) : 80+ за живописни и богата боја.Не dimmable.Инстант On.Без Жива.Животниот век : 30.000 часа (27 години со просек од 3 часа користење на ден).CE и Ro HS согласност.Пакет од 5. Кога шопинг за светилки, ве молиме да НЕ одат со листата на фотографии, како и фотографии не може да ви даде точен натпревар.Наместо тоа, ве молиме потврдете го сијалица димензии, облик на кодот, база, напон, и wattage сите одговараат на типот што се на местото.Ве молиме исто така, НЕ оди од листата на апликации во листата.Постојат многу варијации на светилки се користи за истата апликација.Па, ве молиме бидете сигурни да се направи вистинскиот натпревар пред да ги нарачате.За да се избегне треперење, ве молиме обидете се да го користите LED трансформатори.Ако треперење се случува помош на халоген трансформатор, ве молиме додадете 1-3 халоген светилки да помогнат за стабилизирање на колото, бидејќи Led диоди консумираат премногу малку wattage за системот да работи правилно.Ве молиме бидете советувани во целина LED светилки не се наменети да бидат оставени на сите ноќ долго време секој ден.Продолжен часа на употреба секој ден драстично ќе го скрати животниот век на повеќето LED светилки, поради прегревање на LED чипови.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста