• Новак
FENXIXI 5000w Засилувач Моќ Мек Старт Одбор Високо-Моќ Изолација Трансформатор Мека Стартер Намали Startup Тековната Влијание 1pc

FENXIXI 5000w Засилувач Моќ Мек Старт Одбор Високо-Моќ Изолација Трансформатор Мека Стартер Намали Startup Тековната Влијание

Оценка на стоката:
DEN 4019.76

Достапност
Производот е достапен

Опис : се Користи за моќност на високо-моќ или Класа На моќта, засилувачи,со висока моќ изолација трансформатори или други високо-започнете тековната машина апликации.Терминал блок : 9.Делови опис : 1.Функцијата на меки почеток на одборот е да се намали влијанието на тековната кога почнува,па како да се намали влијанието на машина на електрична мрежа и продолжување на работниот век на прекинувач.Евалуацијата одбор користи 40 A висока тековниот pin реле и 10 thermistors ефикасно да се заштити машината и да се спречи прекумерна почнувајќи струја.Се користи за моќност на високо-моќ или Класа На моќта, засилувачи,со висока моќ изолација трансформатори или други високо-започнете тековната машина апликации.Тоа е препорачливо да се користи на моќ во рамките на 5000 W.Евалуацијата одбор користи 40 A висока тековниот pin реле и 10 thermistors ефикасно да се заштити машината и да се спречи прекумерна почнувајќи струја.Тоа не е задоцнување.По околу 3 секунди,реле е затворена и краток-circuited.62 мм теренот.Притоа,влијанието на порастот на тековната линија и влијанието на други електрични апарати е ефикасно искоренети,и моментален висока тековната влијание на оптоварување е да се избегнуваат,и животот на оптоварување е продолжено.10 thermistor може да издржи повеќе од енергија отколку што еден thermistor.Реле : 30 A златна небото реле.5 MM големи проред терминал блок.Оваа единствена одбор не бара помошни напојување,и има само две жици терминали,еден за моќност и една за оптоварување излез,која е многу лесен за употреба.Како температурата на thermistor се зголемува,отпорот се намалува и товарот пристапи нормални услови за работа.На чекор надолу capacitor е AV capacitor,која може да биде обратна заштита диоди на реле.Оваа единствена одбор не бара помошни напојување,и има само две жици терминали,еден за моќност и една за оптоварување излез,која е многу лесен за употреба.Тоа е препорачливо да се користи на моќ во рамките на 5000 W.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста