• Новак
OriGlam Жица Crimper, Жица Машина, Жица Stripper, Crimper, Машина Електрични Мулти-Алатка, Мрежен Кабел Сечење Соголување Crimper за Видео, Телеком, Datacom

OriGlam Жица Crimper, Жица Машина, Жица Stripper, Crimper, Машина Електрични Мулти-Алатка, Мрежен Кабел Сечење Соголување

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

√ Внимателни Изработка, Удобен И Издржливи - Површина електрофореза процес, ладно валани челик печат маша, термичка обработка на crimped зглобовите, површината спреј третман. √ Едноставен И Брз, Лесен И Практичен - Соголување + tangent + crimping По одземање на жица, жица крајот може да се намали, а потоа и на терминал е притиснато. √ На Клешти се Справи со е Мал И Лесен - ПВЦ материјал се справи, клешти се справи со е направен од ПВЦ материјал, апсолутно зелена и носат-отпорни, удобен зафат.термопластични гума може да апсорбира реакција сила од канџите на нашите раце, што во голема мера може да се зголеми комфорот и намалена рака замор. √ Само-Прилагодување Кабел Машина - Авто-прилагодување вилици идеален за бакар и алуминиум кабли од 8/10/12/14 AWG.MM : 3.2/2.6/2.0/1.6 Strippers нема да го оштети метал дел на електрична жица.Можете да ја прилагодите knob соодветно според големината на жица за да се осигура дека жица stripper има најмногу погоден напнатост да се одземе на кабел заштитна јакна. √ Широка Примена - Професионален Кабел за Инсталација Crimper Алатка за кабел Стегање, Пресување, Соголување и Сечење.Погоден за жица инсталација во мрежа и телекомуникациска опрема.Карактеристики : Материјал : Алатка Челик Спецификации : 7 Инчен Surface Третман : Позлата Облик : Рамни устата DIY Материјали : Електрични Тип : Decrustation Клешти Апликација : Кабел Карактеристики : Лесно да се носат Plier Стил : Американски Справи со Стил : Директно Карактеристики : Висок квалитет на хром vanadium легиран челик фалсификување, целокупната изгасне, висока цврстина.Црна површински третман, убава и издржливи, подобро ' рѓа отпор.Користење на висока јачина на челик барови, обезбедува одлична флексибилност и издржливост, и на пролет уред може автоматски да се појави за брз и лесен за употреба.Вилиците се отвори и затворен непречено, на работ стругови се земјата, и нема заби за да го отворите шевовите.На соголување линија инцизија на кожата е уредни и тоа не е лесно да му наштети на жица со дијаметар.Меки пластични завиткани рачки се удобно, носат-отпорни, и убава.Жица strippers се лесен и компактен.Боја : Црна + Жолта Рачка Материјал : TPR Соголување Дијаметар : 0.6-2(mm) Одземање на Забот Дијаметар Параметри : AWG : 8/10/12/14 MM : 3.2/2.6/2.0/1.6 MM2 : 10/5.5/3.5/2.0 Местото на Примена : Соголување Пакет Тежина : 7.76 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 9.76*3.54*0.79 Инчи Пакет се Вклучуваат : 1 x Прилагодливи Кабел Соголување Клешти.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста