• Новак
SECJSKJ 9 инчен Мултифункционален Електричар е Клешти muli-Цел Професионално со Жица Stripper/Crimper/Машина Функција Рака Алатки Ferrule Crimping Алатка (Боја : 01)

SECJSKJ 9 инчен Мултифункционален Електричар е Клешти muli-Цел Професионално со Жица Stripper/Crimper/Машина Функција Рака

Оценка на стоката:
DEN 2076.00

Достапност
Производот е достапен

6 во 1 мулти-функционален дизајн,со грчевито држејќи се за,сечење жица,жица соголување,железо сечење жица,жица разделување и терминали crimping сите во едно.Се направи на CR-V,со висока фреквенција изгасне,цврстина е до 58±2,остар и издржливи.Против пролизгување двојно-боја пластична рачка,со удобно ракување чувство.Жица соголување предмет : 18-16-14-12 AWG(1.0 mm,1.5 мм,2,5 mm,4.0 мм.).Со жица соголување,бакар сечење жица,жица разделување,стегање,сечење на железо,терминали crimping сите во едно.Продолжување големина : 9 инчен должина игла носот plier muli-цел стручен Електричар е Клешти се повеќе погодни за мажите е голема дланка using Double големина жица мерач : соголување На опфатот со двоен страна скали,една страна е AWG,на другата страна е ММ. Метрички и Кралскиот да се исполнат различни demands6-во 1 multitool plier : Нашата премиум multitool поставете ги вклучува сите овие се важни алатки во една рака-жица машина,жица stripper,игла носот клешти, редовни клешти,железо челик машина,терминал crimper Detailed функција предмет : Соголување жица : AWG12,AWG14,AWG16,AWG18 (1.0-1.5-2.5-4.0 MM2);Сечење на меки бакарна жица : max φ10 MM;Сплит жица : φ1-4 MM2 Wide апликација : Мулти plier главата дизајн е доволно како electricians алатки за професионални Апарати за Инсталација,Инженеринг Supplyment,апарати за Домаќинство Repairing FEATURESStripping предмет : 18-16-14-12 AWG(1.0 mm,1.5 мм,2,5 mm,4.0 mm),Ножот за сечење предмет : φ10mm мека бакарна жица(забранета тешко железо жица)Разделување на опсегот : 1-4mm2 Двојно влакно sheathed линија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста