• Новак
Proxxon 37080 Жешка Жица Машина THERMOCUT 115/E

Proxxon 37080 Жешка Жица Машина THERMOCUT 115/E

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Сечење жица температура 360° Целзиусови за чиста енергија.Двоен функција ограда со lockable се хранат бар.Работната површина на Алу Cobond соединение за олеснување на туркање работа парчиња.Печатени мрежа и protractor се применува на основата.Опис на производот се Користи за да се намали Styrofoam и термопластични материјали, и неограничена власт и со stencils.Answer : ___________________________ Note : Styrofoam е разумни цени материјал и во споредба со другите еколошки прифатливо.Идеален за архитектонски модели, прототипови, како и класичен железничка пруга, авион, брод и модел за градење.Голема база со 15 23/64" x 11 1/64" (390 x 280 mm) маса овозможува мазно и лесно движење на работа парче.Печатени мрежа и protractor помогне со поделба и сечење.Цврст алуминиум над рака има 13 25/32" (350 mm) грло и нуди 5 33/64" (140 мм) во висина.Сопственикот и жица калем (98 фт, .008" дијаметар е вклучена) може да се пренесе по над рака да им се овозможи на митра сечење.LED покажува операција и помага во спречување на изгореле прстите (сечење на жица загрева до максимална температура во помалку од 1 секунда).Answer : ___________________________ Note : точната температура, се зависи од материјалот и дебелината, се учи од искуство.Оптимална профили се намали на пониски температури и сечење сила.Технички податоци : Сечење Жица Temp 210-290°F Трансформатор Средно Max 10 V во 1.0 На Volts 110-120 V AC, 60 Hz Тежина 6.6 lb.Crosscuts се постигнува со помош на еден едноставен, но сепак ефикасно решение : да се обезбеди цртеж-pin за работата на маса со лента, тоа служи како фиксен центар.Двоен функција ограда со lockable се хранат бар.Резервни сечење жица : се Користат за THERMOCUT и други слични единици.Направени од Ni Cr 8020, гајтанот од 98 ft x .008".НЕ 28 080 Proxxon алатки доаѓаат со 2 година фабриката гаранција." Од Производителот Proxxon micromot hotwire машина thermocut - Идеален за архитекти, дизајнери, декоратерите, уметници, и наставниците и за градење на архитектонски модели, прототипови, како и класичен модел железничката, авион, брод и предмети.На голема маса со 15-11/32-Инчен со 11-Инчен овозможува мазно и лесно движење на работа парче.Печатени мрежа и protractor помогне со поделба и сечење.Цврст алуминиум над рака има 13-3/4-Инчен (350mm) грло и нуди 5-1/2-Инчен (140mm) во висина.Сопственикот и жица калем (еден гајтанот на жица 98-Нозе, 0.008-Инчен дијаметар е вклучена) може да се пренесе и да се прилагоди на должината на текот рака да им се овозможи на митра сечење.LED укажува на работењето и на тој начин ве потсетува да не го допира жешка жица за да се спречи изгорат прстите (жица загрева до максимум во помалку од 1 секунда).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста