• Новак
Тајван Phlx Corporation ДИОДИ ZENER 18V ОД 1,5 W DO214AC (Пакување од 7500) (1SMA5931 M2G)

Тајван Phlx Corporation ДИОДИ ZENER 18V ОД 1,5 W DO214AC (Пакување од 7500) (1SMA5931 M2G)

Оценка на стоката:
DEN 1284.00

Достапност
Производот е достапен

Mfr : - Тајван Phlx Corporation.Серија : - -.Пакет : - Лента & Ролна (TR).Дел Статус : - Активен.Напон - Zener (Околија) (Vz) : - 18 V. Zener Диоди 18 V W 1.5 ±5% Surface Mount НЕ-214 AC (SMA)Спецификации : Mfr : - Тајван Phlx Corporation Series : - -Пакет : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Voltage - Zener (Околија) (Vz) : - 18 VTolerance : - ±5%Моќ - Max : - 1.5 WImpedance (Max) (Zzt) : - 12 Ohms Current - Обратна Истекување @ Vr : - 500 n A @ 13.7 VOperating Температура : - -55°C ~ 150°C (TJ)Монтажа Тип : - Површина Mount Package / Случај : - DO-214 AC, SMASupplier Уред Пакет : - DO-214 AC (SMA)База на Производот Број : - 1 SMA5931 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0050.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста