• Новак
Retekess HR11S Итни Радио Рака Чудак Соларна, Дигитални AM/FM/ШВ Радио со Bluetooth и Снимач, 3 Начини Напојува Радио со Фенерче, Cellphone Полначот (Зелен)

Retekess HR11S Итни Радио Рака Чудак Соларна, Дигитални AM/FM/ШВ Радио со Bluetooth и Снимач, 3 Начини Напојува Радио со

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

4 начин извори на енергија; различни напојување опции ви даваат повеќе начини да се справи со енергија неуспеси; вклучувајќи рака чудак; соларен панел; 3.7 V BL-5 C батерија; DC 5 V кабелот за напојување; исто moudel BL-5 C батерија со поголем капацитет, исто така, може да се користи на HR11 S.Мулти-бенд итни радио; HR11 S поддржува AM/FM/ШВ; ако нема NOAA бенд во близина; можете да примате надворешен информации преку СУМ или ЈЗ во итни случаи.Компактен преносни радио; HR11 S има само 4.9*1.7*2.4 инч и тежина 9 ОЗ; дали тоа е кампување пешачење или патување; HR11 S лесно може да се стави во ранец без преземањето премногу простор.Bluetooth музика, не само за итни употреба, можете да пуштате музика или аудио датотеки зачувани во вашиот мобилен телефон преку Bluetooth на HR11 S во вашето слободно време; исто така можете да пуштате музика или аудио фајлови преку микро SD картичка; што е најважно, вие може да го прочитате TXT итни документ зачувате во вашите micro SD.Други итни функции; 5 V USB приклучок може да полнење на вашите мобилни уреди како што се мобилни телефони; покрај тоа, постојат часовник, аларм, sleep timer, постојана календар, светло; аларм со трепка црвено светло и други неопходна алатка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста