• Новак
Totes Титан Компактен Патување Чадор -УВ Заштита од Сонце, Windproof, Водоотпорен, Auto Open/Close

Totes Титан Компактен Патување Чадор -УВ Заштита од Сонце, Windproof, Водоотпорен, Auto Open/Close

Оценка на стоката:
DEN 670.80

Достапност
Производот е достапен

АВТОМАТСКО; КОМПАКТНО; ЛЕСНИ - Еден допир автоматски се отвори/затвори го прави чадор лесен за употреба само со една рака.Еден едноставен допир на копчето на вашиот чадор лесно ќе се отвораат и затвораат.Totes компактен чадор паѓа надолу до 11 инчи и совршено се вклопува во purses; голф, торби; ранци; носат на торба; чанти и повеќе.Најдобро рангирани чадор за дожд; сонцето; патувања; и adventuring на отворено - што го прави крајната чадор за жените и мажите.WINDPROOF ИНЖЕНЕРСТВО - Премија 8 rib изградба изработен од екстра дебели издржлив и лесен алуминиум.Правец на отпорни Титан Максимална сила технологија withstands супер силни ветрови и налетите до 70 километри на час.Fiberglass foreribs додава на здрав и лесен изградба спречување на кршење и rib нарушување поради чадор инверзија.ВОДООТПОРЕН И СОНЦЕТО ПОКРИЕНОСТ : Големи 47 инчи крошна направени со 200 тема смета трајни полиестер.Neverwet крошна repels дожд вода и го задржува вашиот чадор 4 пати посува; и им овозможува на вашиот чадор да се исуши 2 пати побрзо од другите чадори.Sunguard заштита од сонце блокови 98% од штетните УВ зраци на сонцето – UPF 50+ рејтинг.TOTES ГАРАНЦИЈА - Силна, но лесни; totes производи се конструирани да трае низ животниот век на бурната времето.УДОБЕН ДИЗАЈН КАРАКТЕРИСТИКИ - Патентиран широк вратоврска рака го прави тоа едноставно да се заврши вашиот чадор врати за лесни за складирање.Патување случај вклучени – ЕВА interlined случај ви овозможува да stow вашиот чадор назад во вашата торба без добивање лични припаѓа влажни.Еластична врвка за околу рака се справи со лежи рамно и останува надвор од вашиот начин додека во употреба.Боја : Мулти Dot -Тројна Заштита.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста