• Новак
Метро Редизајн 3M 2080 Мат Автомобил Заврши Винил Филм W Почувствувале на Работ Squeegee Стигнале Ножот за Полнење (5ft x 20ft, М12 Мат Црна)

Метро Редизајн 3M 2080 Мат Автомобил Заврши Винил Филм W Почувствувале на Работ Squeegee Стигнале Ножот за Полнење (5ft

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Кога се применува правилно да соодветната тврда подлога на филмот е многу издржливи и отпорни на гребење.Лесен за Инсталација : slideable и repositionable притисок кој се активира со лепило со не-видливи воздух ослободување канали за практично нема воздушни меурчиња.Кога се загрева и се протегала тоа може да се примени за екстремни криви површини со малку трпение и работа.Извонредна издржливост и отворено перформанси до 8 години. 3 M Заврши Филм Серија 2080 М12 Мат Црна е траен, високо-квалитетен производ кој ви овозможува да го изразат својата креативност и да ја доведе својата визија за животот.Нови карактеристики, подобро conformability, и полесно инсталација.Метро Редизајн Бренд Squeegee Стигнале Нож Комплет вклучени во секое купување.Оваа двојна фрлија филм е специјално дизајниран за возила апликации за да се обезбеди димензионална стабилност и издржливост, без потреба за overlaminate.Притисокот кој се активира со лепило ви овозможува да се менува и ја наместите филмот над површината на возилото, додека не се применуваат фирма притисок. 3 M 2080 е достапна во 60in (5 ft) paints што го прави возможно да се заврши речиси секој дел на возилото без шевовите.Не-видливи воздух ослободување канали се обезбеди брзо, лесно и практично меур-бесплатна инсталација кога професионално инсталиран.Зачувување на вредни инсталација време.Тоа е инсталиран сува и можат да бидат повторно крена, repositioned и поместуваат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста