• Новак
КАЛЦИУМ ВАР СКАЛА, ' РЃА И КОРОЗИЈА СМЕНА. ПОЧИСТА. DESCALER. (5 ЛИТРИ PAIL)

КАЛЦИУМ ВАР СКАЛА, ' РЃА И КОРОЗИЈА СМЕНА. ПОЧИСТА. DESCALER. (5 ЛИТРИ PAIL)

Оценка на стоката:
DEN 2332.80

Достапност
Производот е достапен

Индустриска Сила се : Калциум, Вар и Корозија, ' Рѓа Смена е не-токсични, повеќенаменски почиста.Тоа се распаѓа калциум, вар и сапун ѓубриња да се остави зад редеа-слободен сјај.Брзо Дејствување : Брзо ги отстранува калциум, вар и тврда вода депозити, сапун ѓубриња, промена на бојата и нечистотијата.Чисти и сјае од не ' рѓосувачки челик, countertops, кади, тушеви, плочка, тела и тоне.Мулти-Цел : Разноврсна почиста за комерцијални, дома или канцеларија површини.Кога се користи како што е наведено од тоа нема да влијае на следниве метали : алуминиум, нерѓосувачки челик, јаглероден челик, месинг, адмиралитетска метал, бакар, железо, олово, ПВЦ пластика, полиетилен, гума, кожа, и повеќето други материјали кои се наоѓаат во вода-wetted опрема.Biodegradable, ЕПА е Побезбеден Избор Програма признавање на производот како побезбедна алтернатива за хемикалии и не содржи фосфати, амонијак или кајгана.Направен во САД.Elba Сите Вар X употреба во комерцијални чистење апликации, вклучувајќи ги на пареа маси.тоа, комерцијални dishwashers, разменувач на топлина, потење, радијатори и греење елементи.Исто така одлична за отстранување на рѓа на алатки, опрема, возила и обвивка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста