• Новак
Гејтс 4/D173 Hi-Моќ II Powerband V-Појас со V-80 Појавување на Програмата, D Оддел, 5 вкупна Ширина, 3/4 Висина, 178.0 Појас Надвор Турнеја

Гејтс 4/D173 Hi-Моќ II Powerband V-Појас со V-80 Појавување на Програмата, D Оддел, 5 вкупна Ширина, 3/4 Висина, 178.0

Оценка на стоката:
DEN 19116.72

Достапност
Производот е достапен

Конкавна sidewalls обезбеди соодветна кабелот поддршка и целосен контакт со sheave-каналите за еднакви утовар и носат униформа.Flex-Врзани Кабли се нераскинливо поврзани со телото на појас, што резултира во еднакви оптоварување дистрибуција и апсорпција на свиткување стрес без мозок влошување на состојбата.Ги исполнува RMA нафта и отпорни на топлина стандарди.Ги исполнува RMA статични спроводливост барања.Вратоврската Бенд обезбедува висок странични ригидност, следејќи го појас во права линија и спречување тоа од излетаат на диск.На Power Band изградба овозможува повеќе ремени да функционира како единствена единица, дури и оптоварување дистрибуција и секое влакно фитинг безбедно во sheave ритам.Се препорачува за дискови каде еден ремени вибрира, предаде или скокаат исклучување на диск.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста